23°Bratislava

Nóri na úvod zdolali Talianov, Švédi pokorili Dánov

• 18:37 10.05.2014
  • MINSK

Reprezentanti Nórska vstúpili úspešne do 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, keď si v sobotňajšom dueli A-skupiny poradili s výberom Talianska 3:0.

Skóre duelu v Čižovka Arene otvoril v 6. min útočník Nicklas Roest, na rozdiel dvoch gólov zvýšil v prostrednej časti Morten Ask a na konečných 3:0 upravil šesť minút pred koncom Andreas Bastiansen.

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

Hokejisti Švédska začali úspešne cestu za obhajobou titulu majstrov sveta, keď v sobotňajšom zápase na šampionáte v bieloruskom Minsku vyhrali v A-skupine nad Dánskom hladko 3:0. "Tre Kronor" si pripísali do tabuľky prvé tri body. Počas celého stretnutia boli lepším mužstvom, Dáni sa snažili, ale na vyzretého súpera v hale Čižovka nemali.

Pohodu na švédske hokejky zabezpečil dvoma gólmi v prvej tretine Mikael Backlund. "Tri korunky" potom spálili viacero šancí a tretíkrát sa v zápase radovali až v 49. min zásluhou Gustava Nyquista. V nedeľu nastúpi Švédsko o 19.45 SELČ na svoj ďalší zápas proti Česku.

A-skupina (Čižovka Arena):

Taliansko - Nórsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Roest (Stene), 32. Ask (Olden, Skröder), 54. Bastiansen (M. Olimb)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - Carnathan (USA), Hull (Kan.), 7590 divákov

Švédsko - Dánsko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Backlund (Ekholm), 20. Backlund (Erixon, Lindström), 49. Nyquist
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko (Bielor.) - Lederer (ČR), Semionov (Est.), 4900 divákov

Dánsko 1 0 0 0 1 0:3 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.