12°Bratislava

Američania sú vo štvrťfinále, Rusom sa zranil Ovečkin

• 22:23 18.05.2014
  • MINSK

Hokejová reprezentácia USA uspela v nedeľňajšom popoludňajšom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď zdolala výber Fínska 3:1.

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

Američania si vďaka trom bodom zabezpečili postup do štvrťfinále. Fínom nemusí na účasť v najlepšej osmičke stačiť ani pondelková výhra nad Kazachstanom. Z hry o štvrťfinále sú po víťazstve USA prakticky von aj Švajčiari, ktorí v Minsku obhajujú strieborné medaily. Ich nádej je len v rovine teórie.

Skóre duelu USA - Fínsko otvoril už v 19. sekunde duelu Nelson a v 47. min pridal gólovú poistku T. Johnson. V 57. min síce Mäntylä skorigoval, ale v v záverečnej minúte stretnutie upravil opäť T. Johnson na konečných 3:1 gólom do prázdnej fínskej bránky.

Ruská hokejová reprezentácia uspela aj v nedeľňajšom večernom zápase na 78. majstrovstvách sveta a v Minsku ešte nestratila ani bod.

"Zborná" pod vedením trénera Olegsa Znaroksa tentokrát zdolala výber Nemecka 3:0, keď všetky tri góly dosiahla v III. tretine. Skóre duelu otvoril v 44. min Šipačov, druhý presný zásah pridal v 51. min Širokov a v poslednej minúte gólom do prázdnej bránky súpera uzatvoril výsledok Tichonov.

Kým Rusi mali štvrťfinálovú miestenku "vo vrecku" už skôr, Nemci prehrou prišli o akúkoľvek šancu na prienik medzi okteto najlepších tímov na MS.

Víťazstvo nad Nemeckom však malo pre Rusov trpkú príchuť. V polovici tretej tretiny za stavu 1:0 sa po jednom z fyzických stretov zranil Alexander Ovečkin. Hviezdnemu kanonierovi museli spoluhráči pomôcť z ľadu. Podľa ruských médií si Ovečkin poranil koleno, vážnosť jeho zdravotnej indispozície nie je známa.

Výsledky - B-skupina (Minsk Arena):

USA - Fínsko 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 1. Nelson (S. Jones), 47. T. Johnson (C. Smith, S. Jones), 60. T. Johnson (Shore) - 57. Mäntylä (Immonen, Hietanen)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) - Hull (Kan.) , Valach (SR)

Rusko - Nemecko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 44. Šipačov (Jakovlev, Plotnikov), 51. Širokov (Zaripov, Anisimov), 60. Tichonov (Anisimov)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Šindler - Lederer (obaja ČR), Leermakers (Hol.), 14 021 divákov

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 6 6 0 0 0 29:6 18 - istý postup do štvrťfinále
2. USA 6 3 1 0 2 22:19 11 - istý postup do štvrťfinále
3. Bielorusko 5 3 0 0 2 14:14 9
4. Lotyšsko 5 3 0 0 2 17:18 9
**************************************************************************************
5. Fínsko 6 2 1 0 3 14:12 8
6. Švajčiarsko 6 2 0 1 3 16:19 7
7. Nemecko 6 1 1 0 4 9:19 5
8. Kazachstan 6 0 0 2 4 13:28 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.