Kurz eura mierne vzrástol na 1,1256 USD/EUR
- 9:14 22.06.2016
- Frankfurt nad Mohanom
![Kurz eura mierne vzrástol na 1,1256 USD/EUR](https://data.info.sk/photo/article/2016/06/103577/o_4-97e9689ca806c235b3d5fc8d04118c437423e273.jpg)
Hlavnou témou na devízovom trhu je aktuálne štvrtkové referendum o zotrvaní Británie v Európskej únii.
Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1256 USD, teda o niečo vyššie než v utorok (21. 6.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok napoludnie referenčný kurz na 1,1314 (v pondelok: 1,1332) USD/EUR.
Hlavnou témou na devízovom trhu je aktuálne štvrtkové (23. 6.) referendum o zotrvaní Británie v Európskej únii (EÚ). Aktuálne prieskumy ukazujú, že výsledok zrejme bude veľmi tesný.
Dnes sa okrem toho očakáva prejav šéfky americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovej. Trh však nepočíta s tým, že by obsahovo povedala niečo nové k smerovaniu menovej politiky Fedu. Okrem toho budú dnes zverejnené správy o spotrebiteľskej dôvere v eurozóne a vývoji na realitnom trhu v USA.
![Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260626/s_IfHJdNx.jpg)
Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ
Japonsko požiadalo v stredu Spojené štáty, aby boli oslobodené od ciel, ktoré prezident Donald Trump uvalil na dovoz ocele a hliníka.
![Kanadský premiér hrozí odvetou za americké clá na oceľ](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260585/s_eKOAaQc.jpg)
Kanadský premiér hrozí odvetou za americké clá na oceľ
Justin Trudeau označil nové clá za útok na "najbližšieho spojenca" USA.
![Najdrahšie bývanie v regióne V4: Rebríčku kraľujú tieto mestá](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260584/s_6wvyH3x.jpg)
Najdrahšie bývanie v regióne V4: Rebríčku kraľujú tieto mestá
Analytici z verejnoprávneho Poľského ekonomického inštitútu zanalyzovali ceny bývania vo veľkých mestách štátov V4 a Pobaltia.
![Ceny bytov koncom vlaňajška v niektorých mestách prekonali rekordy](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260583/s_ugN9H2Y.jpg)
Ceny bytov koncom vlaňajška v niektorých mestách prekonali rekordy
Trh s nehnuteľnosťami zaznamenal koncom minulého roka ďalší nárast, ťahali ho hlavne veľké mestá, ako Bratislava, Košice a Žilina.
![Asko - Nábytok sa stane súčasťou rakúskej spoločnosti XXXLutz](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260575/s_bwRQRWX.jpg)
Asko - Nábytok sa stane súčasťou rakúskej spoločnosti XXXLutz
Spoločnosť Asko - Nábytok sa stane súčasťou XXXLutz Group, a to po predaji skupiny Porta rakúskej spoločnosti XXXLutz.