• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.2.2025Meniny má Blažej
-2°Bratislava

Polícia absolvuje cvičenie zamerané na presun účastníkov predsedníctva

  • 11:19 27.06.2016
  • Bratislava
Polícia absolvuje cvičenie zamerané na presun účastníkov predsedníctva

Ako vysvetlila, zámerom cvičenia je preverenie odovzdávania informácií, získanie reálnych poznatkov, ktoré sú potrebné na koordináciu síl a prostriedkov Policajného zboru.

Dnes ráno sa začalo v Bratislave cvičenie policajných zložiek, ktoré má preveriť koordinovanosť postupu pri presune účastníkov podujatí v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Cvičenie simuluje situáciu, keď sa na podujatí zúčastnia ústavní činitelia z jednotlivých krajín Európskej únie.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová, cvičenie bude trvať približne do 14.00 h. "Simuluje presun účastníkov z hraničného priechodu Jarovce – Kitsee k hotelom, v ktorých budú osoby ubytované, a odtiaľ do Reduty, kde sa uskutočnia stretnutia. Druhou trasou cvičenia je spojenie medzi Letiskom Milana Rastislava Štefánika, hotelmi a Redutou," uviedla Dobiášová.

Ako vysvetlila, zámerom cvičenia je preverenie odovzdávania informácií, získanie reálnych poznatkov, ktoré sú potrebné na koordináciu síl a prostriedkov Policajného zboru (PZ). "Taktiež je cieľom preveriť funkčnosť bezpečnostných opatrení vykonávaných jednotlivými odbormi úradu – dopravná ochrana, epizodická a technická ochrana, operatívna ochrana a ochrana objektov," dodala hovorkyňa.

Policajný zbor bude v rámci zabezpečovania bezpečnostných opatrení vykonávať permanentný monitoring Reduty a ďalších objektov určených na rokovania. Monitorované budú hotely, kde budú ubytované delegácie na ministerskej úrovni, ale aj okolie ďalších hotelov, keďže v rámci šesťmesačného obdobia je v Bratislave naplánovaných okolo 180 odborných podujatí s počtami delegátov od 30 do 2000.

Niektoré návštevy ministerských rád budú pristávať na letisku v Bratislave, ostatné ministerské delegácie na viedenskom letisku Schwechat, z ktorého bude preprava zabezpečovaná špeciálnymi zložkami polície. O vedúcich delegácií na ministerskej úrovni sa bude starať personál Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a príslušníci PZ.

Dobiášová pripomenula, že v rámci režimových opatrení budú na protiľahlom chodníku oproti budove Reduty osadené zábrany, pričom pohyb chodcov po chodníku nebude obmedzený. "Rovnako nebude obmedzený ani vstup návštevníkov do prevádzok, ktoré sa tam nachádzajú," informovala policajná hovorkyňa.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NBÚ varuje pred DeepSeek. Zbiera vaše heslá, obrázky a dokumenty

NBÚ varuje pred DeepSeek. Zbiera vaše heslá, obrázky a dokumenty

VČERA - 18:56Domáce

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred čínskym jazykovým modelom umelej inteligencie DeepSeek.

Policajti zachránili muža v blízkosti koľajníc

Policajti zachránili muža v blízkosti koľajníc

VČERA - 17:17Domáce

Policajti odvrátili tragédiu a zachránili muža v ťažkej životnej situácii.

Pád turistu v Nízkych Tatrách: Na miesto vyslali vrtuľník

Pád turistu v Nízkych Tatrách: Na miesto vyslali vrtuľník

VČERA - 16:29Domáce

Zraneného Poliaka odviezol spod Sedla Poľany záchranársky vrtuľník.

Tragická zrážka dvoch áut: Jeden z vodičov bol na mieste mŕtvy

Tragická zrážka dvoch áut: Jeden z vodičov bol na mieste mŕtvy

VČERA - 15:32Domáce

Pri dopravnej nehode zomrel 47-ročný muž.

Český premiér nevidí dôvod na obnovenie medzivládnych rokovaní so Slovenskom

Český premiér nevidí dôvod na obnovenie medzivládnych rokovaní so Slovenskom

VČERA - 14:42Domáce

Česká vláda nemá v pláne obnoviť medzivládne konzultácie so Slovenskom, ktoré pozastavila v marci minulého roka.