Alipay má záujem o štvrtinový podiel v nemeckom Wirecard
- 13:40 27.06.2016
- Frankfurt nad Mohanom/Mníchov
![Alipay má záujem o štvrtinový podiel v nemeckom Wirecard](https://data.info.sk/photo/article/2016/06/104433/o_4-8ae5c199fd83d51fc69e7b6fa30a21a11ab707ab.jpg)
Alipay prevádzkuje internetový platobný systém a jeho materský koncern Alibaba je najväčším internetovým obchodom v Číne.
Wirecard sa k správe odmietol vyjadriť, jeho hovorkyňa však poukázala na vyjadrenia šéfa predstavenstva Markusa Brauna, podľa ktorých spoločnosť rokuje s viacerými partnermi.
Alipay prevádzkuje internetový platobný systém a jeho materský koncern Alibaba je najväčším internetovým obchodom v Číne. Wirecard a Alipay už spolupracujú na menších projektoch v Európe, prístup na čínsky trh ale Wirecard zatiaľ nemal. Spoločnosť podniká najmä v Indii, juhovýchodnej Ázii a Afrike, kde sú jej služby vzhľadom na neveľmi rozvinutý finančný sektor mimoriadne žiadané.
Na trhu sa už pred niekoľkými týždňami rozšírili špekulácie o záujme čínskeho investora o Wirecard, ktorého trhová hodnota dosahuje zhruba 5,1 miliardy eur. Nemecké technologické firmy opakovane vzbudzujú záujem čínskych investorov, napríklad výrobca mikroprocesorov Aixtron či výrobca priemyselných robotov Kuka.
![Čína označila zavedenie ciel v USA za porušenie pravidiel WTO](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260642/s_9OD6J7t.jpg)
Čína označila zavedenie ciel v USA za porušenie pravidiel WTO
Čína odsudzuje rozhodnutie USA uvaliť clá vo výške 25 % na všetok dovoz ocele a hliníka.
![SaS: Výstavba elektrárne Málinec ohrozuje strategické zásoby pitnej vody](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260640/s_UVYNyim.jpg)
SaS: Výstavba elektrárne Málinec ohrozuje strategické zásoby pitnej vody
Výstavba prečerpávacej elektrárne Málinec ohrozuje zásoby pitnej vody v tejto lokalite.
![Tomáš Taraba zvýšil financie v programe Obnov dom o takmer 55 miliónov eur](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260638/s_tWIVipC.jpg)
Tomáš Taraba zvýšil financie v programe Obnov dom o takmer 55 miliónov eur
Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) rozhodol o zvýšení šiestej výzvy z programu Obnov dom o ďalších 54,34 milióna eur.
![PS: Vládna koalícia by mala ešte do apríla zrušiť transakčnú daň](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260635/s_c0TXzCa.jpg)
PS: Vládna koalícia by mala ešte do apríla zrušiť transakčnú daň
Vládna koalícia by mala na najbližšej schôdzi Národnej rady SR zrušiť tzv. transakčnú daň, ktorá by mala začať platiť od 1. apríla, pretože len zvýši mieru drahoty a poškodí ekonomiku SR.
![Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260626/s_IfHJdNx.jpg)
Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ
Japonsko požiadalo v stredu Spojené štáty, aby boli oslobodené od ciel, ktoré prezident Donald Trump uvalil na dovoz ocele a hliníka.