• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.2.2025Meniny má Blažej
Bratislava

Na Slovensku zadržali osem nelegálnych migrantov

  • 12:56 28.06.2016
  • Bratislava
Na Slovensku zadržali osem nelegálnych migrantov

Podľa hovorkyne v oboch prípadoch budú cudzinci do ukončenia konania umiestení v utečeneckom tábore a následne vrátení do Maďarska, nakoľko práve tam sú žiadateľmi o azyl.

Policajti počas uplynulého víkendu (25. a 26. júna) zadržali ôsmich nelegálnych migrantov a dvoch prevádzačov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

V prvom prípade mal 43-ročný občan Maďarska previezť šesť občanov Sýrie na územie Slovenskej republiky. Išlo o dve ženy (21 a 31 rokov), dve deti vo veku dvoch rokov a dvoch mužov (18 a 33 rokov). "V sobotu krátko po polnoci ich zastavili policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru z Rusoviec. Pri kontrole zistili, že cudzinci nemajú platné povolenie na vstup na naše územie, preto skončili na policajnom oddelení," priblížila Baloghová.

V druhom prípade je obvinený 35-ročný občan Srbskej republiky, ktorý mal približne v rovnakom čase previezť dvoch Afgancov z Maďarska cez Slovensko s cieľom v Rakúsku. "Po prekročení hranice chceli ich vozidlo zastaviť a skontrolovať policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rusovciach. Vodič však nereagoval, pridal plyn a pokračoval v jazde. Aby nemohol ďalej unikať, policajti jeho vozidlo zablokovali. Ani to však nestačilo a vodič aj s cudzincami z auta vyskočili a pokúsili sa utiecť," uviedla Baloghová s tým, že policajti ich nakoniec predviedli na oddelenie.

Podľa hovorkyne v oboch prípadoch budú cudzinci do ukončenia konania umiestení v utečeneckom tábore a následne vrátení do Maďarska, nakoľko práve tam sú žiadateľmi o azyl. Obvineným po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaní sú väzobne.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Rezort obrany by mohol vyslať vojakov na Ukrajinu, SNS nesúhlasí

Rezort obrany by mohol vyslať vojakov na Ukrajinu, SNS nesúhlasí

DNES - 11:00Domáce

Koaličná SNS nesúhlasí s vyslaním vojakov na Ukrajinu.

Minister Kamenický mal dopravnú nehodu

Minister Kamenický mal dopravnú nehodu

DNES - 9:39Domáce

Ladislav Kamenický bol účastníkom dopravnej nehody.

Muž zomrel po páde z okna paneláka

Muž zomrel po páde z okna paneláka

DNES - 8:36Domáce

Prípadom sa zaoberá polícia.

NBÚ varuje pred DeepSeek. Zbiera vaše heslá, obrázky a dokumenty

NBÚ varuje pred DeepSeek. Zbiera vaše heslá, obrázky a dokumenty

VČERA - 18:56Domáce

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred čínskym jazykovým modelom umelej inteligencie DeepSeek.

Policajti zachránili muža v blízkosti koľajníc

Policajti zachránili muža v blízkosti koľajníc

VČERA - 17:17Domáce

Policajti odvrátili tragédiu a zachránili muža v ťažkej životnej situácii.