• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.2.2025Meniny má Perla
Bratislava

Protimonopolný úrad v Čechách schválil predaj strojární Žďas Číňanom

  • 21:30 28.06.2016
  • Praha
Protimonopolný úrad v Čechách schválil predaj strojární Žďas Číňanom

Strojárne patrili do slovenskej skupiny firiem Železiarne Podbrezová Group.

Český Úrad na ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) schválil predaj strojární Žďas čínskej CEFC Group. O rozhodnutí antimonopolného úradu dnes informoval predseda ÚOHS Petr Rafaj. Ide zatiaľ o jednu z najväčších čínskych akvizícií v Českej republike. Žďas doposiaľ patril do slovenskej skupiny firiem Železiarne Podbrezová Group. Informoval o tom server iDNES.cz.

Čínska investičná skupina CEFC Europe investovala v ČR do marca 20 miliárd Kč (737,79 milióna eur) a na ďalšie akvizície mala pripravených ďalších zhruba 20 miliárd Kč. Čínska skupina bude najnovšie kontrolovať nielen Žďas, ale aj jeho dcérske spoločnosti TS Plzeň a pobočku v Nemecku.

CEFC počas tohto roka napríklad zvýšil podiel v leteckej spoločnosti Travel Service na 49,92 %, od konca septembra minulého roka mal vo firme desatinu. Okrem toho firma v minulých mesiacoch získala 60-% podiel vo futbalovej Slavii, väčšinu v pivovaroch Lobkowicz Group, investovala aj v mediálnych skupinách Médea Group a Empresa Media, či do realít. Okrem toho by spoločnosť mala získať 50-% podiel vo finančnej skupine J&T Finance Group a kupuje aj 90-% podiel v internetovom predajcovi zájazdov Invia.cz.

(1 EUR = 27,108 CZK)
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čína označila zavedenie ciel v USA za porušenie pravidiel WTO

Čína označila zavedenie ciel v USA za porušenie pravidiel WTO

DNES - 12:30Ekonomické

Čína odsudzuje rozhodnutie USA uvaliť clá vo výške 25 % na všetok dovoz ocele a hliníka.

SaS: Výstavba elektrárne Málinec ohrozuje strategické zásoby pitnej vody

SaS: Výstavba elektrárne Málinec ohrozuje strategické zásoby pitnej vody

DNES - 11:58Ekonomické

Výstavba prečerpávacej elektrárne Málinec ohrozuje zásoby pitnej vody v tejto lokalite.

Tomáš Taraba zvýšil financie v programe Obnov dom o takmer 55 miliónov eur

Tomáš Taraba zvýšil financie v programe Obnov dom o takmer 55 miliónov eur

DNES - 11:32Ekonomické

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) rozhodol o zvýšení šiestej výzvy z programu Obnov dom o ďalších 54,34 milióna eur.

PS: Vládna koalícia by mala ešte do apríla zrušiť transakčnú daň

PS: Vládna koalícia by mala ešte do apríla zrušiť transakčnú daň

DNES - 11:03Ekonomické

Vládna koalícia by mala na najbližšej schôdzi Národnej rady SR zrušiť tzv. transakčnú daň, ktorá by mala začať platiť od 1. apríla, pretože len zvýši mieru drahoty a poškodí ekonomiku SR.

Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ

Japonsko žiada USA o výnimku z ciel na oceľ

DNES - 8:08Ekonomické

Japonsko požiadalo v stredu Spojené štáty, aby boli oslobodené od ciel, ktoré prezident Donald Trump uvalil na dovoz ocele a hliníka.