• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.2.2025Meniny má Blažej
-2°Bratislava

Malí Dúbravčania sa môžu všeličo naučiť v dennom tábore

  • 9:37 03.07.2016
  • Bratislava
Malí Dúbravčania sa môžu všeličo naučiť v dennom tábore

Jeho mottom je aktívna duševná rekreácia detí, výchova k umeniu v inšpiratívnom prostredí mestskej časti, posilnenie lokálpatriotizmu a vedomostí z dejín svojho rodiska.

Bratislavská mestská časť Dúbravka aj toto leto ponúka deťom možnosť trávenia voľného času vo forme denného umelecko-remeselného tábora Úlet. Začína sa 4. júla a bude prebiehať od pondelka do piatka v ôsmich týždňových turnusoch.

Pre deti od 7 do 15 rokov ho organizuje Dúbravský ateliér pri miestnom úrade a bude prebiehať v komunitnom Centre rodiny na Bazovského ulici 6. Jeho mottom je aktívna duševná rekreácia detí, výchova k umeniu v inšpiratívnom prostredí mestskej časti, posilnenie lokálpatriotizmu a vedomostí z dejín svojho rodiska. Je zameraný na umelecko-remeselné krúžky: košikárstvo, prácu s kožou a drevom, maľovanie, modelovanie aj fotografovanie. Program doplnia poznávacie prechádzky po okolí, návšteva múzeí a tamojšej knižnice. Deti budú mať zabezpečený materiál, cestovné, stravu aj pitný režim. Informácie možno získať u koordinátora letného tábora Ľuba Navrátila na adrese [email protected] alebo telefónnom čísle 0918 422 806.

"Tábor chceme ponúknuť najmä Dúbravčanom, aby nemuseli cestovať do iných mestských častí a deti tu mohli tráviť prázdniny," zdôvodňuje dúbravský starosta Martin Zaťovič.

Ďalšie športové, tanečné a iné prázdninové možnosti pre deti v Dúbravke ponúkajú na svojich internetových stránkach aj Centrum voľného času Klokan, združenie Ariwafit, Škola Breaku, La Portella či District Dance.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka vyzýva ministra vnútra na rýchle vyšetrenie podozrenia zo zabitia

Šimečka vyzýva ministra vnútra na rýchle vyšetrenie podozrenia zo zabitia

DNES - 21:47Domáce

Michal Šimečka vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby okamžite zabezpečil rýchle a transparentné vyšetrenie podozrenia zo zabitia človeka bez domova v Bratislave.

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl

DNES - 19:22Domáce

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl. Z tohto dôvodu bolo konanie o vyhostení prerušené do času, kým sa o jej žiadosti rozhodne.

Okresný úrad Žilina po útoku medveďa vo Fačkove zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu

Okresný úrad Žilina po útoku medveďa vo Fačkove zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu

DNES - 19:17Domáce

Okresný úrad Žilina zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu na území okresu Žilina v súvislosti so sobotňajším útokom medveďa na človeka v katastri obce Fačkov.

AZZZ SR plánuje podať podnet na Európsku komisiu v súvislosti s transakčnou daňou tento týždeň

AZZZ SR plánuje podať podnet na Európsku komisiu v súvislosti s transakčnou daňou tento týždeň

DNES - 18:55Domáce

Organizácie združené v zdravotníckej sekcii Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR plánujú tento týždeň podať podnet na Európsku komisiu.

V Bardejove bol nájdený mŕtvy človek neznámej totožnosti

V Bardejove bol nájdený mŕtvy človek neznámej totožnosti

DNES - 18:29Domáce

Polícia udalosť vyšetruje ako odozrenie z trestného činu usmrtenia.