Ako chrániť svoje súkromie pred hackermi?
Ponúkame vám niekoľko tipov ako ostanú vaše osobné údaje bezpečné pred hackermi.
Rovnaké heslá nepoužívajte
Určite používate viacero služieb, či už ide o maily, e-shopy, sociálne siete alebo ďalšie weby. Doporučujeme vám nepoužívať rovnaké heslá.
Ak by sa hackerom podarilo získať prístup čo len do jednej služby, môže tým ohroziť celé vaše súkromie. Pri používaní rovnakých hesiel vám reálne hrozí, že stratíte kontrolu nad nad viacerými službami aj v priebehu pár minút.
Zadajte odpovede
Odpovedajte na bezpečnostné otázky v cudzom jazyku. Hackeri budú predpokladať, že odpoveď bude po anglicky. Stačí použiť napríklad Google Translator, ale kľudne použite aj odpovede po slovensky.
Používajte silné heslá
Moderným počítačom trvá len niekoľko minút prelomenie jednoduchého hesla typu 123456789. Využívajte preto veľké písmená, malé písmená, číslovky. Ak v hesle použijete medzeru, urobíte ďalší krok k vyššej bezpečnosti vášho hesla.
Čítajte: Padol prvý výstrel zo zbrane vyrobenej 3D tlačou
Využívajte šifrovací softvér
Vaše údaje na pevnom disku budú vo väčšom bezpečí ak použijete šifrovací softvér. Napríklad program BitLocker. Takto šifrované údaje dokonca niekedey dokážete obnoviť aj po sformátovaní pevného disku.
Aplikácie vám pomôžu
Robí vám problém zapamätať si viac hesiel? V tomto vám môžu byť nápomocné programy určené na ich správu. (napr. LastPass, 1Password). Tieto si zapamätajú heslá za vás. Stačí ak si zapamätáte hlavné heslo a o zvyšok sa postará aplikácia.
Neznáme počítače radšej nevyužívajte
Verejné počítače môžu byť tou najjednoduchšou cestou ako prísť o svoje osobné údaje. Verejné miesta umožňujúce pripojenie na letisku alebo niekde na námestiach môžu byť pre vás veľkou hrozbou.
Použite kvalitný antivírus
Podľa spoločnosti McAfee denne vznikne okolo 60 tisíc škodlivých programov. Existuje veľa antivírových programov. Rozhodne nejdeme robiť analýzy, ktorý z nich je pre vás tou najlepšou voľbou. Tá je už na vás. Rozhodne však svoj počítač nenechajte bez ochrany.
Európou sa šíri nebezpečný vírus, liek neexistuje
WHO vyzýva na očkovanie, vírus potvrdili už v troch európskych krajinách.
Vysádzanie stromov v Arktíde môže škodiť: Vedci dospeli k šokujúcim zisteniam o globálnom otepľovaní
Vedci prekvapili novými zisteniami o účinku vysádzania stromov v Arktíde.
Vedci prekvapili: Toto sa deje ženám, keď každý deň jedia vajcia
Odborníci dospeli k zaujímavým výsledkom.
Táto zložka vo víne môže pomáhať pri prevencii rakoviny hrubého čreva
Látka nájdená vo víne by mohla pomôcť predchádzať fatálnym ochoreniam.
Toto je maximálny vek, ktorého sa môžete dožiť
Na základe výskumu sa zistilo, akého maximálneho veku sa človek môže skutočne dožiť.