Vláda Schválila program starostlivosti o Národný park Poloniny
NP Poloniny je druhým chráneným územím, pre ktoré bol spracovaný program starostlivosti podľa nových pravidiel.
NP Poloniny je druhým chráneným územím, pre ktoré bol spracovaný program starostlivosti podľa nových pravidiel. Prvým územím bol Národný park Slovenský raj na roky 2016 – 2025, v roku 2015. Na Slovensku je celkovo deväť národných parkov.
Ďalším z cieľov programu pre NP Poloniny je napríklad zamedziť urbanizácii alebo inému zničeniu lokalít s výskytom biotopov európskeho významu a druhov európskeho významu a národného významu. Program chce taktiež zapojiť vlastníkov a užívateľov pozemkov, miestneho obyvateľstva a samospráv do ochrany územia národného parku, či cestovného ruchu.
Ministerstvo životného prostredia predpokladá, že na tieto opatrenia pôjde v roku 2017 suma vyše 670.000 eur. A od roku 2018 každoročne vyše 697.000 eur.
Šimečka vyzýva ministra vnútra na rýchle vyšetrenie podozrenia zo zabitia
Michal Šimečka vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby okamžite zabezpečil rýchle a transparentné vyšetrenie podozrenia zo zabitia človeka bez domova v Bratislave.
Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl
Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl. Z tohto dôvodu bolo konanie o vyhostení prerušené do času, kým sa o jej žiadosti rozhodne.
Okresný úrad Žilina po útoku medveďa vo Fačkove zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu
Okresný úrad Žilina zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu na území okresu Žilina v súvislosti so sobotňajším útokom medveďa na človeka v katastri obce Fačkov.
AZZZ SR plánuje podať podnet na Európsku komisiu v súvislosti s transakčnou daňou tento týždeň
Organizácie združené v zdravotníckej sekcii Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR plánujú tento týždeň podať podnet na Európsku komisiu.
V Bardejove bol nájdený mŕtvy človek neznámej totožnosti
Polícia udalosť vyšetruje ako odozrenie z trestného činu usmrtenia.