• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.2.2025Meniny má Veronika
-2°Bratislava

Dolný Kubín využíva letné prázdniny na rekonštrukciu škôl

  • 14:01 12.07.2016
  • Dolný Kubín
Dolný Kubín využíva letné prázdniny na rekonštrukciu škôl

Mesto vo svojom rozpočte vyčlenilo na túto rekonštrukciu takmer 32.000 eur.

Dolnokubínska samospráva sa pustila počas letných prázdnin do rekonštrukcie škôl a školských zariadení. Takmer 100.000 eur si vyžiada obnova Základnej školy (ZŠ) Janka Matušku a Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Ivana Ballu.

"V uplynulom týždni sme začali s rekonštrukciou najväčšej školskej jedálne v Dolnom Kubíne, ktorá počas školského roka varí pre takmer 600 stravníkov. Jedáleň v ZŠ Janka Matušku bola už dlhodobo v havarijnom stave. Do 23. augusta vymeníme rozvody ústredného kúrenia a vody. Taktiež dôjde k rekonštrukcii elektrických rozvodov a kanalizácie," informoval vedúci kancelárie primátora v Dolnom Kubíne Vladimír Adamec s tým, že na opravu smeruje z mestskej pokladnice viac ako 65.000 eur.

Rekonštrukčné práce sa začali aj v Základnej umeleckej škole Ivana Ballu. "Tie zahŕňajú kompletnú výmenu elektroinštalácie, rozvodov a rozvodných skríň. Tiež zmenu prípojky, ktorá nespĺňala parametre pre základnú umeleckú školu. Plánovaný je aj rozvod na internet," doplnil. Mesto vo svojom rozpočte vyčlenilo na túto rekonštrukciu takmer 32.000 eur. Práce by mali byť ukončené do konca prázdnin.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zomrel známy slovenský psychológ Štefan Matula

Zomrel známy slovenský psychológ Štefan Matula

DNES - 18:51Domáce

V utorok ráno zomrel známy slovenský psychológ Štefan Matula. Na sociálnej sieti o tom informuje Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, v ktorom v minulosti pôsobil.

Správa TANAP-u odmieta, že má v úmysle zničiť bobrie hrádze v Javorovej doline

Správa TANAP-u odmieta, že má v úmysle zničiť bobrie hrádze v Javorovej doline

DNES - 17:47Domáce

Správa Tatranského národného parku (TANAP) odmieta obvinenia aktivistov združených v My sme les, že má v úmysle zničiť bobrie hrádze pri Tatranskej Javorine.

Policajti sa nepodieľali na zabití človeka bez domova v Bratislave

Policajti sa nepodieľali na zabití človeka bez domova v Bratislave

DNES - 17:28Domáce

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vylúčil, že by sa policajti podieľali na fyzickom útoku na človeka bez domova v Bratislave, ktorý zomrel.

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa SNG

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa SNG

DNES - 16:45Domáce

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa Slovenskej národnej galérie. Kandidáti sa môžu prihlásiť do 13. februára.

Pri Badíne došlo k nehode nákladného auta a dodávky, R1 je tam neprejazdná

Pri Badíne došlo k nehode nákladného auta a dodávky, R1 je tam neprejazdná

DNES - 16:14Domáce

Na rýchlostnej ceste R1 pri Badíne v okrese Banská Bystrica došlo v utorok popoludní k dopravnej nehode nákladného vozidla s dodávkou.