Mladého muža pri Prešove zachytil a usmrtil vlak
Rušňovodič vypovedal, že muža spozoroval pred vlakom otočeného chrbtom, bol v šedom oblečení a išiel popri ľavej koľaji v smere jazdy. Zrážke už nedokázal zabrániť.
Oznámenie o tragickej udalosti dostala železničná polícia v utorok okolo 22.00 h. Policajná hliadka na mieste zistila, že išlo o osobný vlak, ktorý išiel rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu, a na uvedenom úseku zachytil a usmrtil muža. Informovala o tom dnes prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.
Rušňovodič vypovedal, že muža spozoroval pred vlakom otočeného chrbtom, bol v šedom oblečení a išiel popri ľavej koľaji v smere jazdy. Okamžite použil rýchločinné brzdenie, ale zrážke už nedokázal zabrániť.
Rušňovodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Polícia v prípade začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.
Zomrel známy slovenský psychológ Štefan Matula
V utorok ráno zomrel známy slovenský psychológ Štefan Matula. Na sociálnej sieti o tom informuje Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, v ktorom v minulosti pôsobil.
Správa TANAP-u odmieta, že má v úmysle zničiť bobrie hrádze v Javorovej doline
Správa Tatranského národného parku (TANAP) odmieta obvinenia aktivistov združených v My sme les, že má v úmysle zničiť bobrie hrádze pri Tatranskej Javorine.
Policajti sa nepodieľali na zabití človeka bez domova v Bratislave
Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vylúčil, že by sa policajti podieľali na fyzickom útoku na človeka bez domova v Bratislave, ktorý zomrel.
Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa SNG
Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo výberové konanie na post generálneho riaditeľa Slovenskej národnej galérie. Kandidáti sa môžu prihlásiť do 13. februára.
Pri Badíne došlo k nehode nákladného auta a dodávky, R1 je tam neprejazdná
Na rýchlostnej ceste R1 pri Badíne v okrese Banská Bystrica došlo v utorok popoludní k dopravnej nehode nákladného vozidla s dodávkou.