Dôvera spotrebiteľov v ekonomiku eurozóny aj EÚ v júli klesla
- 19:13 20.07.2016
- Brusel
To je nový dôkaz o zhoršovaní nálady v regióne, ktorý platí eurom, po júnovom referende o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ).
Podľa rýchleho odhadu komisie index spotrebiteľskej dôvery v 19 krajinách eurozóny sa v júli 2016 znížil o 0,7 bodu na -7,9 bodu z júnových revidovaných -7,2 bodu.
Spresnená júnová hodnota indexu bola nakoniec o niečo vyššia ako rýchly odhad, podľa ktorého mal dosiahnuť -7,3 bodu.
Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters, pritom očakávali, že sa júlový index dôvery zníži ešte o niečo viac, na -8 bodov. Okrem toho index dôvery klesol už druhý mesiac po sebe, v máji a v apríli sa totiž zvýšil.
Prieskum tiež ukázal, že aj dôvera v ekonomiku celej Európskej únie v júli medzimesačne klesla a ešte strmšie, o 1,8 bodu na -7,6 bodu. Takúto nízku hodnotu nedosiahol index dôvery v EÚ už dva roky.
Trump plánuje oznámiť recipročné clá
Americký prezident Donald Trump plánuje oznámiť vo štvrtok "recipročné clá" pre obchodných partnerov, čím otvorí nové fronty v obchodnej vojne.
Zdravotná poisťovňa upozorňuje poistencov: Na tieto SMS nereagujte
Cieľom správ je únik údajov z platobných kariet.
MIRRI: Slovensko chce mať silný hlas pri formovaní budúcnosti investícií EÚ
Rada vlády pre politiku súdržnosti a regionálny rozvoj schválila návrh Východiskovej pozície SR k politike súdržnosti EÚ po roku 2027.
Hnutie Slovensko: Potraviny nezlacneli, naopak, od konca roka ešte zdraželi
Potraviny na Slovensku nezlacneli, ako to tvrdí minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč, ale, naopak, od decembra zdraželi.
M. Šutaj Eštok: Slováci by mali byť informovaní o pôvode predávaných potravín
V roku 2023 sa z krajín mimo EÚ doviezla vyše miliarda potravín, pričom v roku 2013 to bolo 500 miliónov.