Bývalý štátny tajomník Mikloši skončil ako šéf sekcie zdravia
![Bývalý štátny tajomník Mikloši skončil ako šéf sekcie zdravia](https://data.info.sk/photo/article/2016/07/109251/o_4-3fb90d12345c1d44988b7f62b72aaf8caf3495ce.jpg)
Po tom, čo ho nový kabinet v apríli odvolal, pôsobil na ministerstve naďalej ako šéf sekcie zdravia. Od júla tam už nepracuje.
"Mario Mikloši požiadal o skončenie štátnozamestnaneckého pomeru dohodou ku dňu 30. júna 2016, jeho štátnozamestnanecký pomer na Ministerstve zdravotníctva SR skončil uvedeným dňom," uviedla Luptáková. Vedením sekcie je dočasne poverený Boris Bánovský.
Mikloši bol štátnym tajomníkom od konca roku 2014, keď nahradil Viliama Čisláka, ktorý sa stal ministrom. Koncom minulého roka sa do povedomia dostal pre svoju ambulanciu po tom, čo opozičný poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý podal podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Dôvodom malo byť, že Mikloši ako štátny tajomník podpisuje zmluvy za svoju firmu so štátnou poisťovňou.
Ministerstvo zdravotníctva to poprelo, Všeobecná zdravotná poisťovňa následne potvrdila, že na zmluvách je len podpis jeho manželky. Situáciu malo spôsobiť to, že spoločnosť neoznámila, keď Mikloši skončil ako konateľ spoločnosti. TASR tiež zistila, že urologická ambulancia mala štvorročnú zmluvu od VšZP aj napriek tomu, že neplnila jej vlastné podmienky na takéto zazmluvnenie.
![Zraneného 85-ročného muža odviezol z Medzihorskej doliny vrtuľník](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260336/s_BsBHrQ3.jpg)
Zraneného 85-ročného muža odviezol z Medzihorskej doliny vrtuľník
Horskí záchranári pomáhali v stredu popoludní v Lúčanskej Malej Fatre 85-ročnému mužovi, ktorý si po páde v Medzihorskej doline spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny.
![František Majerský: Stačilo vydierania, vráťme sa k riešeniam pre pacientov](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260334/s_h0A4Zem.jpg)
František Majerský: Stačilo vydierania, vráťme sa k riešeniam pre pacientov
Už štyri mesiace sa v slovenskom zdravotníctve nepomáha pacientovi, politici i združenia by sa mali upokojiť a konečne riešiť zdravotníctvo.
![Kamil Šaško ocenil schválenie zdravotníckeho zákona v parlamente](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260332/s_lkm2obV.jpg)
Kamil Šaško ocenil schválenie zdravotníckeho zákona v parlamente
Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) ocenil prijatie zákona súvisiaceho s dohodou s Lekárskym odborovým združením v Národnej rade SR.
![Poslanci v stredu ukončili schôdzu k zdravotníckemu a stavebnému zákonu](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260330/s_vPiwhme.jpg)
Poslanci v stredu ukončili schôdzu k zdravotníckemu a stavebnému zákonu
Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili v stredu poobede mimoriadnu schôdzu. Urobili tak po odhlasovaní zdravotníckeho zákona, stavebného zákona a ďalších úprav s ním súvisiacich.
![NRSR: Poslanci schválili zmeny v zdravotníckej legislatíve podľa dohody s LOZ](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260327/s_S92wDJB.jpg)
NRSR: Poslanci schválili zmeny v zdravotníckej legislatíve podľa dohody s LOZ
Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili v stredu legislatívu, ktorá je súčasťou dohody s Lekárskym odborovým združením.