Po silnej búrke zasahuje v Komárne a okolí niekoľko desiatok hasičov
Silný prívalový dážď tu zatopil mnohé cestné komunikácie, podchody, pivnice, dvory rodinných domov a záhrady.
Hasiči podľa nej prijali za jednu hodinu na tiesňovú linku viac ako 200 volaní od občanov. "V postihnutých oblastiach zasahujú všetky hasičské stanice z Nitrianskeho kraja a dobrovoľní hasiči z Komárna a Hurbanova, ktorí vykonávajú odčerpávacie práce," uviedla Farkasová. Riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Komárne zriadil v meste riadiaci štáb.
Najviac práce majú hasiči v mestskej časti Nová Stráž, kde zasahuje 30 profesionálnych a 20 dobrovoľných hasičov. S takmer 15 čerpadlami odčerpávajú zatopené miesta, doplnila informáciu o pokračujúcich odčerpávacích prácach Farkasová.
Silná búrka zasiahla mesto okolo 12.30 h a odznela zhruba po dvoch hodinách. Počas prudkého lejaka spadlo 80 až 100 milimetrov zrážok. Sprevádzalo ho krupobitie s priemerom krúp do dvoch centimetrov, ktoré upchali kanalizáciu a voda nemala kam odtekať. Búrka bola sprevádzaná silným nárazovým vetrom, ktorý v meste vyvracal stromy. „V týchto chvíľach hasiči odstraňujú v meste popadané stromy, ktoré spadli aj na elektrické vedenie, a odčerpávajú vodu na viacerých miestach,“ potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga.
Okres Komárno je jedným z viacerých okresov na Slovensku, pre ktoré v súčasnosti platí hydrologická výstraha 1. stupňa, ktorú vydal Slovenský hydrometeorologický ústav.
Meteorológovia očakávajú mimoriadne silné búrky na strednom Slovensku
Tretí najvyšší stupeň výstrahy pred búrkami platí pre okresy Banská Bystrica, Turčianske Teplice a Žiar nad Hronom. Vyplýva to z aktualizácií Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).
V trojici okresov môže počas ojedinele sa vyskytujúcich búrok s krúpami napršať 50 až 90 milimetrov zrážok a vietor tu môže v nárazoch dosiahnuť 90 až 130 kilometrov za hodinu. SHMÚ vydal v tejto súvislosti aj hydrologickú výstrahu pred prívalovou povodňou. Pre okresy Turčianske Teplice a Žiar nad Hronom platí zvýšený druhý stupeň.
Silnejšie búrky meteorológovia predpokladajú aj na ďalších miestach. Pre okresy Martin, Ružomberok, Prievidza, Žarnovica, Banská Štiavnica, Zvolen, Brezno, Rožňava, Rimavská Sobota, Poltár, Revúca a Komárno platí už výstraha druhého stupňa. Pre posledné dva menované okresy platí aj zvýšená hydrologická výstraha.
V nedeľu bude teplo, čakajte aj búrky
Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66
Pre protestné zhromaždenie, ktoré v piatok v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste, bude uzatvorený hlavný cestný ťah I/66 v centre mesta.
Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde
Koaliční lídri vo štvrtok rokujú na koaličnej rade.
Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným
Polícia podľa nadácie objasňuje omnoho menej trestných činov.
Muž sa polícii vyhrážal zabíjaním rukojemníkov
Žilinská polícia vyšetruje prípad výhražného telefonátu zo stredajšieho rána na linku tiesňového volania 158.