• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 22.2.2025Meniny má Etela
Bratislava

Taliansky bankový systém je stabilný, ubezpečil premiér M. Renzi

  • 17:57 31.07.2016
  • Rím
Taliansky bankový systém je stabilný, ubezpečil premiér M. Renzi

Štyri z piatich najväčších talianskych bánk záťažovým testom prešli.

Taliansky premiér Matteo Renzi ubezpečil po zverejnení výsledkov záťažových testov európskych finančných inštitútov, že domáci bankový systém je stabilný. Dodal, že občania nebudú platiť za záchranu banky Monte dei Paschi di Siena. Informovala o tom agentúra APA.

Štyri z piatich najväčších talianskych bánk testom prešli, "milánska veľkobanka Intesa Sanpaolo je dokonca najsolídnejšou bankou na európskej úrovni," povedal dnes Renzi v rozhovore pre denník La Repubblica.

"Výsledky záťažových testov štyroch z piatich talianskych bánk sú dobré. V prípade piatej - Monte dei Paschi di Siena - už vláda začala hľadať rýchle riešenie. Záchranný plán banku s konečnou platnosťou oslobodí od problému zlých úverov. Vďaka bankovému záchrannému systému Atlante existuje definitívne riešenie. Zvýšenie kapitálu Monte dei Paschi sa bude týkať banky, ktorú nezaťažujú žiadne problémy minulosti," uviedol Renzi.

Záchranným plánom pre Monte dei Paschi di Siena vláda zabránila tomu, aby museli sanáciu banky platiť občania. "Nechcem, aby občania museli platiť za minulé chyby politikov a bankových manažérov. Tu ide o spravodlivosť," vyhlásil Renzi. Jeho cieľom je ochrana sporiteľov a investorov.

Renzi ubezpečil, že neplánuje žiaden dodatočný rozpočet na zníženie deficitu. Aj keď ekonomika nerastie tak rýchlo, ako dúfal, naďalej sa bude snažiť o zníženie daňového zaťaženia.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Putin: Rusko by malo zvýhodniť miestnych výrobcov pred zahraničnými značkami

Putin: Rusko by malo zvýhodniť miestnych výrobcov pred zahraničnými značkami

VČERA - 15:39Ekonomické

Rusko by malo poskytnúť výhody miestnym výrobcom v prípade návratu zahraničných značiek na ruský trh, ale malo by sa tak stať v súlade s požiadavkami Svetovej obchodnej organizácie, uviedol ruský prezident.

EÚ chce žalovať Slovensko, ide o zelené zdroje

EÚ chce žalovať Slovensko, ide o zelené zdroje

VČERA - 15:33Ekonomické

Slovensku hrozí žaloba zo strany Európskej komisie za meškajúce zjednodušenie povoľovania zelených zdrojov.

Zásoby plynu v Európe pokračujú v poklese

Zásoby plynu v Európe pokračujú v poklese

19:32 20.02.2025Ekonomické

Zásoby plynu v Európe pokračujú v poklese, pričom naplnenosť podzemných zásobníkov sa znížila pod 43 %.

KDH: Premiér by mal v USA presadzovať slovenské záujmy, najmä ekonomické

KDH: Premiér by mal v USA presadzovať slovenské záujmy, najmä ekonomické

16:12 20.02.2025Ekonomické

KDH apeluje na Roberta Fica, aby využil svoju zahraničnú cestu na presadzovanie slovenských záujmov.

V tomto roku došlo k viacerým zmenám v daňovom bonuse na dieťa

V tomto roku došlo k viacerým zmenám v daňovom bonuse na dieťa

15:36 20.02.2025Ekonomické

V uplatňovaní daňového bonusu na vyživované dieťa nastali od začiatku tohto roka viaceré zmeny.