Slováci môžu vyhrať investíciu do svojho start-upu
- 10:12 04.08.2016
- Bratislava

Celoeurópska výzva umožňuje aj slovenským start-upom predniesť projekty jednému z najúspešnejších európskych investorov
Výzvu slovenským start-upom sprostredkovala crowdinvestingová platforma CONDA. Prvých päť začínajúcich firiem bude mať príležitosť prezentovať svoj biznis. „Teším sa, že spolu zažijeme sústredený start-upový potenciál z celého európskeho regiónu,“ uviedol Hermann Hauser. Podmienkou je mať širokospektrálny model biznisu s veľkým trhovým potenciálom a silný tím. Start-up musí pôsobiť v oblasti IT alebo nových inovatívnych technológií či služieb a predviesť prvotný dopyt a klientelu. Uzávierka pre prihlášky je 1. septembra 2016.
Zo všetkých žiadateľov bude mať desať start-upov šancu prezentovať svoje podnikanie porote cez Skype. Najlepšie start-upy bude nominovať tím CONDA. Víťazi budú vybraní Radou investorov a expertov. Prvých päť nominovaných firiem potom bude prezentovať projekty priamo pred I.E.C.T. Capital Partners a Hermannom Hauserom. Zároveň získa možnosť stráviť týždeň v Cambridgei. Počas týždňa majú možnosť získať cenné kontakty, aby rozšírili svoje siete a stretli tímy z I.E.C.T., CONDA a regionálnych investoroch.
I.E.C.T. – Hermann Hauser je výlučne súkromná inštitúcia bez akejkoľvek podpory inými verejnými fondmi. Cieľom aktivít je podporiť podnikateľov na ich ceste k úspechu. Tím okolo zakladateľa a patróna Hermanna Hausera poskytuje podporu, expertízy a konzultácie
podnikateľom z rôznych oblastí biznisu. Skupina pôsobí v Tirolsku (Rakúsko) a funguje ako „hub“ pre regionálne, národné a medzinárodné siete. Podnikatelia profitujú zo skúseností skupiny a etablovanej značky, ktorá má dosah na globálny trh.
O crowdinvestingu:
• Crowdinvesting je vo svete nový spôsob podieľania sa ľudí priamo na úspechoch inovatívnych firiem. Každý môže investovať peniaze do konkrétnych firiem a vyjadriť im tak podporu v tom, čo robia, bez toho, aby bol milionárom.
• Crowdinvesting je tzv. mezzanínový model financovania (podružná alebo nezabezpečená pôžička), kde sa riziko rozkladá medzi firmu a investorov.
• Crowdinvesting môžu využiť nielen existujúce spoločnosti, ale aj start-upy.
• Nový model financovania je zaujímavý najmä pre firmy, ktoré potrebujú finančnú injekciu na expanziu, rozšírenie výroby alebo nové aktivity v sumách od 50-tisíc eur, ideálne 100- až 200-tisíc eur.
• Výhodou crowdinvestingového financovania pre firmy sú napríklad nižšie vstupné náklady na získanie pôžičky.
• Firma raz ročne platí iba úroky a istinu spláca až na konci platnosti zmluvy. Zároveň sa spoločnosť stáva po získaní kapitálu z crowdinvestingu dostupnejšou aj pre ďalší kapitál – súkromný či bankový.
• Výhodou pre investorov je oveľa vyššie zhodnotenie ich kapitálu než pri väčšine bankových aj nebankových produktov na trhu. Počas trvania pôžičky sa investorom totiž vyplácajú úroky štandardne vo výške 4,5 % ročne, zároveň môžu získať bonus zo zhodnotenia firmy na konci kontraktu. Investori nadobúdajú virtuálny podiel vo firme.
• Ak projekt nedosiahne minimálnu hranicu investovania, peniaze sa investorom v plnej výške vrátia.

Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?
Členkové čižmy sú ideálnou obuvou do jarného počasia. Sú ideálne pre elegantný aj menej formálny štýl.

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb
Online nakupovanie je čoraz populárnejšie na celom svete a ani Slovensko nie je výnimkou.

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?
Hoci si mnohí myslia, že väčšinu prác týkajúcich sa renovácie bytu alebo domu zvládnu sami, čím si ušetria peniaze, nie je to tak.

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?
Každá spoločnosť, malá aj veľká, rieši rovnakú otázku - kto bude zodpovedný za vedenie účtovníctva a miezd? Mali by ste zamestnať vlastného účtovníka alebo sa spoľahnúť na externú spoločnosť?

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia
Chcete sa ponoriť do fascinujúceho sveta skutočných príbehov prenesených na televíznu obrazovku?