• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.2.2025Meniny má Vanda
Bratislava

V Hriňovej apelujú na občanov, aby nesypali odpad do lesa

  • 19:18 11.08.2016
  • Hriňová
V Hriňovej apelujú na občanov, aby nesypali odpad do lesa

Na nových zakladateľov čiernych skládok si chcú posvietiť aj prostredníctvom fotopascí. Znak kamery je nakoniec zobrazený aj na rozmernom pútači..

Transparenty upozorňujúce na zákaz sypania smetí a stavebného odpadu visia od začiatku leta v Hriňovej, na odbočkách z hlavnej cesty do miestnych častí Štoliansko a Mangútovo. Miesta v lese využívali často obyvatelia mesta, ale i okoloidúci na to, aby sa zbavili najrozličnejšieho odpadu.

"Tieto transparenty sme tam umiestnili krátko po tom, ako dané miesta vyčistili dobrovoľníci v rámci XVI. turnusu Európskeho dobrovoľníckeho stretnutia," uviedol pre TASR primátor Hriňovej Stanislav Horník. Približne 20 mladých ľudí vyzbieralo vtedy pod Štolianskom asi 15 metrov kubických odpadu.

Na tamojšiu čiernu skládku sypali nezodpovední občania odpad celé roky. "Zastali na kraji cesty, vyhodili vrece s odpadom do lesa a spokojne pokračovali ďalej. Všetko im trvalo len pár sekúnd," uviedol primátor.

Na nových zakladateľov čiernych skládok si chcú posvietiť aj prostredníctvom fotopascí. Znak kamery je nakoniec zobrazený aj na rozmernom pútači.

Podľa Horníka do lesa vozili odpad nielen stavebníci, ale zvieracie kadávery napríklad aj poľovníci či chovatelia domácej zveri.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vo viacerých mestách Slovenska sa v piatok večer konajú protesty

Vo viacerých mestách Slovenska sa v piatok večer konajú protesty

DNES - 17:20Domáce

Vo viacerých mestách Slovenska sa v piatok večer konajú protesty, ktorých cieľom je upozorniť na obavy súvisiace so zahraničnopolitickou orientáciou krajiny a postojmi jej súčasného vedenia.

Taraba: Prečerpávacia elektráreň Málinec je vo fáze štúdie realizovateľnosti

Taraba: Prečerpávacia elektráreň Málinec je vo fáze štúdie realizovateľnosti

DNES - 15:15Domáce

Projekt prečerpávacej elektrárne Málinec je aktuálne vo fáze štúdie realizovateľnosti, pričom by mohol priniesť miliardy eur nielen do štátneho rozpočtu, ale aj danej lokalite.

Generálny prokurátor napadol na Ústavom súde zákon o meste Košice

Generálny prokurátor napadol na Ústavom súde zákon o meste Košice

DNES - 14:51Domáce

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka napadol na Ústavnom súde SR ustanovenia zákona o meste Košice, ktoré umožňujú zrušenie či zlúčenie mestskej časti bez konania miestneho referenda.

Taraba si myslí, že vládna koalícia bude mať väčšinu

Taraba si myslí, že vládna koalícia bude mať väčšinu

DNES - 14:25Domáce

Šéf envirorezortu a vicepremiér Tomáš Taraba si myslí, že vládna koalícia bude mäť väčšinu.