Vládny kabinet čaká viacero výjazdových rokovaní v regiónoch
Vládny kabinet čaká v auguste a septembri viacero výjazdových rokovaní. Prvé bude v pondelok 22. augusta v Sabinove, v utorok (23.8.) ministri zasadnú v Sobranciach a o deň neskôr v Trebišove. Po dnešnom rokovaní vlády to avizoval premiér Robert Fico (Smer-SD).
Vláda sa dnes podľa jeho slov rozhodla maximálne zdynamizovať proces prijímania akčných plánov pre okresy s vyššou mierou nezamestnanosti. "Akčné plány, ktoré sme už doteraz schválili, sa ukazujú ako veľmi vážny nastroj pri odstraňovaní regionálnych rozdielov, ako aj pri pomoci regiónom, ktoré majú problém s mierou nezamestnanosti," skonštatoval premiér.
Verejné zhromaždenia po Slovensku mali pokojný priebeh
Piatkové verejné zhromaždenia po celom Slovensku mali pokojný a bezpečný priebeh.
Exministra Mariána Janušeka prepustili do domáceho väzenia
Rozhodol o tom v piatok Okresný súd Trenčín. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.
SHMÚ vydal výstrahu pred počasím, platí celý víkend
V niektorých okresoch hrozí od piatka večera silnejší vietor.
Únia miest Slovenska: MŽP SR ignoruje povolením výstavby elektrárne legitímne obavy obyvateľov
Únia miest Slovenska vyjadrila podporu primátorom a starostom regiónu Podpoľania.
Leteckí záchranári zasahovali pri vážnej nehode dvoch áut
Križovatka bola po nehode neprejazdná.