• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 24.2.2025Meniny má Matej
11°Bratislava

Maloobchodné tržby v Británii v júli ožili a výrazne vzrástli

  • 12:38 18.08.2016
  • Londýn
Maloobchodné tržby v Británii v júli ožili a výrazne vzrástli

Prispelo k tomu aj oslabenie libry po júnovom referende o brexite, vďaka ktorému turisti viac utrácali v britských obchodoch za šperky a hodinky.

Maloobchodné tržby v Británii v júli ožili a vzrástli. Prispelo k tomu aj oslabenie libry po júnovom referende o brexite, vďaka ktorému turisti viac utrácali v britských obchodoch za šperky a hodinky. A domáci zase využili letné výpredaje oblečenia a obuvi. Informovali o tom agentúry AP, Bloomberg a RTTNews.

Podľa najnovších údajov štatistického úradu Office for National Statistics (ONS) sa obrat britských maloobchodníkov vrátane predaja pohonných látok v júli zvýšil o robustných 1,4 % v porovnaní s júnom, keď medzimesačne klesol o 0,9 %. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg, pritom odhadovali, že júlové maloobchodné tržby v Británii stúpnu medzimesačne len o 0,1 %.

Po vylúčení predaja pohonných látok sa zvýšil predaj v britských obchodoch v júli o 1,5 % a prekonal odhady analytikov, ktorí očakávali len 0,3-% rast tržieb.

V medziročnom porovnaní sa celkové maloobchodné tržby v Británii vrátane palív zvýšili v júli o 5,9 %, zatiaľ čo v júni stúpli o 4,3 %. Tržby obchodníkov bez palív vzrástli minulý mesiac o 5,4 %, čo je tiež zrýchlenie po 3,9-% zvýšení v júni.

Motorom rastu júlových tržieb bol najmä predaj oblečenia a obuvi, ktorý sa zvýšil o 3,5 %, kým predaj potravín vzrástol len o 0,6 %.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlina: MŽP vedie človek z firmy zapojenej do podvodov

Hlina: MŽP vedie človek z firmy zapojenej do podvodov

DNES - 11:26Ekonomické

Podľa Alojza Hlinu minister Tomáš Taraba figuruje v podvode s pôdou.

Majú sa firmy vyjadrovať k verejným veciam? Toto ukázal prieskum

Majú sa firmy vyjadrovať k verejným veciam? Toto ukázal prieskum

DNES - 10:29Ekonomické

Podľa 44 percent respondentov by sa mal zamestnávateľ vyjadrovať výhradne k práci.

Robert Kaliňák: Huliak je jednou z možností na ministra cestovného ruchu

Robert Kaliňák: Huliak je jednou z možností na ministra cestovného ruchu

VČERA - 14:21Ekonomické

Nominácia poslanca Rudolfa Huliaka na post ministra cestovného ruchu a športu je jednou z možností.

SNS je proti zvyšovaniu HDP na obranu, Danko kritizoval transakčnú daň

SNS je proti zvyšovaniu HDP na obranu, Danko kritizoval transakčnú daň

VČERA - 13:28Ekonomické

Koaličná SNS je proti zvyšovaniu HDP na obranu.

Poistenie áut zdraželo v novom roku o pätinu, problém majú aj elektromobily

Poistenie áut zdraželo v novom roku o pätinu, problém majú aj elektromobily

VČERA - 12:53Ekonomické

Novoročné zdražovanie na Slovensku sa dotklo okrem iného aj poistenia vozidiel.