• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 8.2.2025Meniny má Zoja
Bratislava

Pracovníci TANAP-u zachránili zranenú kaňu močiarnu

  • 9:00 19.08.2016
  • Vysoké Tatry
Pracovníci TANAP-u zachránili zranenú kaňu močiarnu

Kaňa močiarna utrpela silný otras hlavy po zrážke s motorovým vozidlom.

Z liptovskej doliny priniesli pracovníkom Správy Tatranského národného parku (TANAP) poranenú kaňu močiarnu. Podľa riaditeľa Správy TANAP-u Pavla Majka utrpela silný otras hlavy po zrážke s motorovým vozidlom.

"Našťastie v tomto prípade nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu, akým je zlomenina krídla alebo beháka. Najčastejšie zranenia vtákov, s ktorými sa stretávame, sú spôsobené činnosťou človeka, ide o nárazy do elektrických vedení, sklenených tabúľ či zrážky s autami. Často sú natoľko závažné, že vtáky musia byť utratené," vysvetlil Majko.

Ako doplnil riaditeľ Správy TANAP-u, niekedy sa stáva, že zvieratá už ochranári nepustia na slobodu. "Vypustenie dravcov, ktoré utrpeli zranenie krídla a hlavy, sú v praxi veľmi cenné. Návrat rehabilitovaných operencov do prírody má nielen veľký  prírodoochranný význam, ale ide aj o etickú stránku," uzavrel Majko s tým, že v tomto prípade sa vyliečenú kaňu podarilo vypustiť na slobodu bez väčších komplikácii.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
MV: Tvrdenia Poľska o náraste nelegálnych migrantov zo SR nie sú ničím podložené

MV: Tvrdenia Poľska o náraste nelegálnych migrantov zo SR nie sú ničím podložené

DNES - 5:57Domáce

Signály poľského premiéra Donalda Tuska o náraste nelegálnych migrantov bez práva na azyl zo SR na územie Poľskej republiky nie sú podľa Ministerstva vnútra SR ničím podložené.

Verejné zhromaždenia po Slovensku mali pokojný priebeh

Verejné zhromaždenia po Slovensku mali pokojný priebeh

VČERA - 21:59Domáce

Piatkové verejné zhromaždenia po celom Slovensku mali pokojný a bezpečný priebeh.

Exministra Mariána Janušeka prepustili do domáceho väzenia

Exministra Mariána Janušeka prepustili do domáceho väzenia

VČERA - 19:59Domáce

Rozhodol o tom v piatok Okresný súd Trenčín. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

SHMÚ vydal výstrahu pred počasím, platí celý víkend

SHMÚ vydal výstrahu pred počasím, platí celý víkend

VČERA - 18:58Domáce

V niektorých okresoch hrozí od piatka večera silnejší vietor.

Únia miest Slovenska: MŽP SR ignoruje povolením výstavby elektrárne legitímne obavy obyvateľov

Únia miest Slovenska: MŽP SR ignoruje povolením výstavby elektrárne legitímne obavy obyvateľov

VČERA - 18:07Domáce

Únia miest Slovenska vyjadrila podporu primátorom a starostom regiónu Podpoľania.