• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 9.2.2025Meniny má Zdenko
Bratislava

Cez prázdniny sa školy v Trebišove opravovali a rekonštruovali

  • 16:56 28.08.2016
  • Trebišov
Cez prázdniny sa školy v Trebišove opravovali a rekonštruovali

V septembri by malo nastúpiť do základných škôl v Trebišove 350 prvákov.

V základných a materských školách v Trebišove prebiehali počas letných prázdnin rekonštrukčné a opravárenské práce. V Základnej škole (ZŠ) Ivana Krasku už od mája realizujú projekt Výchovno-vzdelávacieho centra s adaptáciou skladu na školské zariadenie.

Stavebné práce na tejto škole pozostávajú z vytvorenia nového dispozičného riešenia pre 12 tried, dve cvičebne, zborovňu a hygienické zázemie, ďalej nových priečok, podláh, technickej miestnosti, zdravotechniky, ústredného vykurovania, elektroinštalácie a požiarneho schodiska. "V týchto dňoch sú práce ukončené na 70 percent. Termín ukončenia sa predpokladá v novembri 2016," uviedla pre TASR Martina Mištaničová z mestského úradu.

V ZŠ Milana Rastislava Štefánika došlo cez prázdniny k oprave toaliet, vymaľovaniu miestností a ošetreniu okenných rámov. V ZŠ Pribinova vymenili na budove okná či položili obklad v školskej jedálni. "V septembri bude vykonaná plánovaná oprava strechy," konštatovala Mištaničová. Na ZŠ Komenského napríklad čistili a zapieskovali multifunkčné ihrisko a pripravovali rekonštrukciu strechy telocvične.

V Materskej škole (MŠ) Hviezdoslavova počas júla a augusta vykonali čiastkové opravy striech, rekonštrukciu jedální alebo vodárenské práce. V rámci MŠ na Škultétyho ulici odstraňovali haváriu vodovodného potrubia, rekonštruovali priestory školskej jedálne a realizovali ďalšie práce.

V septembri by podľa informácií z mestského úradu malo nastúpiť do základných škôl v Trebišove 350 prvákov, čo je približne na úrovni minulého školského roka. V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sú štyri základné školy, okrem toho je v meste Cirkevná základná škola sv. Juraja.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na nového šéfa SND

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na nového šéfa SND

VČERA - 19:35Domáce

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo výberové konanie na nového šéfa Slovenského národného divadla. Kandidáti sa môžu prihlásiť do 15. februára.

HZS upozorňuje na zľadovatený terén vo vyšších pásmach i v údoliach hôr

HZS upozorňuje na zľadovatený terén vo vyšších pásmach i v údoliach hôr

VČERA - 18:44Domáce

Horská záchranná služba (HZS) upozorňuje na stále pretrvávajúce zlé snehové podmienky na horách.

Súd vzal obvineného v prípade únosu študentky Sone do väzby

Súd vzal obvineného v prípade únosu študentky Sone do väzby

VČERA - 16:46Domáce

Obvineného v prípade únosu študentky Sone vzal súd do väzby. Lehotu predĺžil o štyri mesiace.

MV: Riaditelia sú zodpovední za implementáciu bezpečnostných opatrení v školách

MV: Riaditelia sú zodpovední za implementáciu bezpečnostných opatrení v školách

VČERA - 16:39Domáce

Riaditelia majú zodpovednosť za implementáciu bezpečnostných opatrení a krízových plánov v školách.

Taraba: Vodná elektráreň Málinec je najväčšia príležitosť pre stredné Slovensko

Taraba: Vodná elektráreň Málinec je najväčšia príležitosť pre stredné Slovensko

VČERA - 14:23Domáce

Plánovaná vodná elektráreň Málinec je najväčšia ekologická a ekonomická príležitosť pre stredné Slovensko, ktorá by z Podpoľania urobila jeden z najbohatších kútov Slovenska.