16°Bratislava

Karolína Schmiedlová uhrala vo Wimbledone iba štyri gemy

• 15:08 25.06.2013
  • LONDÝN

Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Karolína Schmiedlová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Wimbledone v Londýne s jednoznačne favorizovanou austrálskou univerzálkou Samanthou Stosurovou 1:6, 3:6.

Odnáša si prémiu 23 500 libier a k nej 55 bodov do svetového rebríčka WTA (50+5 - aj so zarátaním finálového 3. kola minulotýždňovej kvalifikácie), v ktorom figuruje na 119. priečke, čo je jej osobný rekord.

"No, Stosurová hrala dobre, samozrejme... Veľmi si pomáhala servisom. Pre mňa to bola veľká skúsenosť. Asi som mala pred súperkou priveľký rešpekt, ale nabudúce už to určite bude lepšie," uviedla Karolína Schmiedlová pre agentúru SITA.

Dvadsaťdeväťročná dobyvateľka rovnako významných newyorských US Open 2011 Stosurová sa nachádza na 13. pozícii v singlovom hodnotení, už bola aj na 4. mieste.

V britskej metropole sa jej v minulosti nikdy príliš nedarilo: dosiaľ najďalej bola v 3. kole v sezóne 2009.

Obrazom: Karolína Schmiedlová prehrala v súboji so Samanthou Stosurovou

Aspoň o vyrovnanie osobného rekordu v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu sa pokúsi proti Ruske Oľge Pučkovovej, ktorá na úvod prekonala Holanďanku Arantxu Rusovú, zhodou okolností vlani Stosurovej premožiteľku práve v 2. kole Wimbledonu. "Momentálne som naozaj šťastná z toho, že sa nemusím zaoberať zraneniami a môžem sa naplno koncentrovať na moju hru," cituje Stosurovú twitterové konto podujatia.

Milanom Martincom v rámci programu NTC trénersky vedená Schmiedlová (119.) prehrala vo finále kvalifikácie s Češkou Evou Birnerovou 4:6, 5:7, ale napokon sa stala tzv. lucky loserka. Finalistka vlaňajšej súťaže dievčat na antukovom Roland Garros má za sebou len päť dvojhier na trávnatom povrchu.

Predminulý týždeň sa na podujatí ITF v Nottinghame lúčila v 1. kole, v juniorskej kategórii vôbec nemala zážitok takéhoto typu. Osemnásťročná Košičanka sa nedávno na rovnako významnom spomenutom parížskom RG prebojovala z kvalifikácie až do 2. kola hlavnej súťaže.