V Sobranciach je kvôli žltačke mimoriadny stav
Najkritickejšia situácia je v lokalite na Michalovskej ulici, kde žije približne 600 príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít. Bývajú tu za veľmi nízkych hygienických podmienok.
V meste Sobrance eviduje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Michalovciach k dnešnému dňu spolu 104 prípadov tohto ochorenia. Najkritickejšia situácia je podľa slov Džurinu v lokalite na Michalovskej ulici, kde žije približne 600 príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít. Bývajú tu za veľmi nízkych hygienických podmienok. „Ďalšie ohniská nákazy sú na Ul. Bernolákovej, Gorkého, VHA je rozšírená po celom meste,“ dodal.
RÚVZ v Michalovciach na základe opakovaného hlásenia michalovskej nemocnice o ochorení na VHA a v súvislosti s protrahovaným epidemickým a narastajúcim výskytom prípadov tohto ochorenia u detí predškolského a školského veku v meste Sobrance vydal rozhodnutie o povinnom očkovaní. TASR o tom v utorok (20.9.) informovala regionálna hygienička RÚVZ v Michalovciach Janka Stašková.
To sa týka detí vo veku od jedného do 15 rokov s trvalým pobytom v meste Sobrance. Platí aj pre osoby vo veku od troch do 15 rokov, ktoré navštevujú miestne predškolské a školské zariadenia. Cieľom tohto opatrenia je predchádzať ďalšiemu vzniku a šíreniu prenosného ochorenia. V súvislosti s ním boli zrušené aj viaceré hromadné podujatia v regióne dolného Zemplína.
VHA trápi zemplínsky región už druhý mesiac. Infektologické oddelenie michalovskej nemocnice už v pondelok (19.9.) hlásilo plný stav. Priemerná dĺžka hospitalizácie pri tejto diagnóze je osem až desať dní.
Mladý muž s ťažkým poranením hlavy utiekol dezorientovaný z nemocnice
Muž sedel na zastávke mestskej hromadnej dopravy.
Šutaj Eštok: Telefonát Trumpa s Putinom otvára priestor na mierové rokovania
Stredajší rozhovor amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina otvára reálny priestor na rokovania o mieri na Ukrajine.
PS: Niektoré návrhy na zmenu ústavy od KDH sú škodlivé, vyzývame na porážku Fica
Hlavnou úlohou opozície by mala byť porážka šéfa Smeru-SD a premiéra Roberta Fica v predčasných voľbách.