• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
10°Bratislava

Danko vyzýva Maďariča, aby nerozbíjal koalíciu

  • 12:58 14.12.2016
  • Bratislava
Danko vyzýva Maďariča, aby nerozbíjal koalíciu

SNS už v utorok vyhlásila, že nevyvíja žiadne aktivity k predčasným voľbám.

Predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko vyzýva ministra kultúry a podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča, aby nerozbíjal koalíciu. Výzvou reaguje na dnešné Maďaričove vyjadrenia, že nie je celkom v poriadku, ak sa predseda NR SR a vládnej strany SNS Danko stretol s lídrom opozičnej SaS Richardom Sulíkom k téme predčasných volieb.

Danko trvá na tom, že vzťahy koaličných partnerov sú korektné a silné. Dnešné Maďaričove komentáre podľa neho zbytočné vrhajú tieň na fungujúce a stabilné koaličné zoskupenie. „Vyzývam ministra Mareka Maďariča, aby svojimi nekorektnými vyjadreniami nenarúšal vzťah medzi mnou a premiérom a nerozbíjal koaličnú dohodu,“ uviedol Danko.

Zdôrazňuje, že premiér Robert Fico (Smer-SD) bol o stretnutí so Sulíkom informovaný. „Preto SNS tieto komentáre nechápe,“ poznamenal s tým, že SNS je stabilným prvkom koalície a minister kultúry by mal viac zvažovať slová. „Namiesto hľadania konfliktu v koalícií, by sa mal radšej venovať rezortu kultúry,“ podotkol Danko.

Politici sa môžu stretávať, skôr ide o to, o čom sa rozprávali,“ uviedol dnes pred zasadnutím vlády Maďarič na margo samotnej schôdzky, ktorú v nedeľnej (11. 12.) relácii RTVS O päť minút 12 priznali Danko so Sulíkom.

Ak je pravdou, ale zdôrazňujem, ak je pravdou, že sa koaličný partner baví s opozičným lídrom o predčasných voľbách, tak to nepovažujem za úplne najkorektnejšie, ak je to pravdou,“ zhodnotil.

SNS už v utorok (13. 12.) vyhlásila, že nevyvíja žiadne aktivity k predčasným voľbám. Danko zdôraznil, že sú súčasťou koalície, neurobili ani nemienia urobiť nič, čo by mohlo oslabiť vládnu koalíciu.

A verejne vyhlasujem, že sa nebudem uchádzať o post premiéra, kým nevyhrám voľby. Svoju funkciu predsedu vykonávam s pokorou a snažím sa, aby som svojou prácou pomohol ľudom. Verejne vyhlasujem, že kým SNS nevyhrá voľby o funkciu premiéra sa uchádzať nebudem,“ vyhlásil Danko.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

VČERA - 20:47Domáce

Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

VČERA - 19:58Domáce

Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

VČERA - 18:31Domáce

Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

VČERA - 16:18Domáce

Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby

Obvineného Bombica vzali do väzby

VČERA - 15:43Domáce

Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.