Tajomstvo krásnej pleti bez akné: Muškátový oriešok

Prezradíme vám, ako využiť muškátový oriešok na liečbu akné.
Muškátový oriešok nielenže dodá skvelú chuť vašim jedlám, no dokáže robiť zázraky aj s vašou pleťou. V kombinácii s ďalšími prospešnými zložkami si z neho viete vyrobiť vlastnú pleťovú masku, ktorá je skvelá pre redukciu zápalu a boj proti akné.
Muškátový oriešok je ideálny na prírodnú liečbu zápalov z artritídy a bolesti kĺbov. No jeho protizápalové schopnosti môžu pomôcť aj pri odstránení pupienkov. Má tiež antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, takže je vhodný na zníženie infekcie a čistenie upchatých pórov.
Čerstvo mletý muškátový oriešok je najúčinnejší a tiež je vhodné ho užívať aj vnútorne. Môže liečiť zažívacie ťažkosti, pomôže vám zaspať, zlepší krvný obeh a posilní funkcie mozgu. Stačí ho pridať do jedál alebo do čaju.
Kyselina mliečna v jogurte pomôže odstrániť odumreté kožné bunky bez podráždenia pokožky a tiež pomáha oživiť a hydratovať vašu pleť. Rovnako ako muškátový oriešok, má antimikrobiálne vlastnosti.
Manuka med je ideálna zložka, pretože upokojuje a zároveň hydratuje pokožku. Jablčný ocot pomáha odstrániť nečistoty a make-up z pokožky a má sťahujúci účinok. Klinčekový olej je skvelý na akné vďaka antiseptickým účinkom eugenolu.
Zloženie:
- 1 lyžička muškátového orieška
- 2 lyžičky sódy bikarbóny
- 3 lyžice medu
- 1 lyžica bieleho jogurtu
- 2-3 kvapky klinčekového oleja
- 2-3 kvapky jablčného octu
Postup:
Zmiešajte muškátový oriešok a jedlú sódu spolu v malej miske. Pridajte med a jogurt a dobre pomiešajte. Pridajte klinčekový olej a jablčný ocot.
Túto zmes naneste na tvár a nechajte ju pôsobiť desať minút. Potom ju opláchnite teplou vodou.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.