SHMÚ: Varuje pred nízkymi teplotami, môže byť až 30 stupňov pod nulou

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred nízkymi teplotami na celom území Slovenska. Teploty môžu klesnúť až na -30 stupňov Celzia. Výstraha platí zatiaľ do pondelka (9.1.). SHMÚ taktiež upozorňuje na silný vietor a vytváranie snehových závejov na cestách. O výstrahách informuje SHMÚ na svojej internetovej stránke.
Na dnešný deň platí na celom území Slovenska výstraha prvého a druhého stupňa pred nízkymi teplotami. Najchladnejšie má byť v strednej časti Slovenska, kde podľa meteorológov môže klesnúť teplota na -29 stupňov C. K nízkym teplotám sa pravdepodobne pridá aj silný vietor a na cestách sa budú tvoriť snehové jazyky.
Najchladnejšie má byť však v nedeľu (8.1.), teploty v okresoch Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok môžu klesnúť až na -30 stupňov C. Veľmi chladno bude aj na zvyšnom území Slovenska. K nízkym teplotám sa môže opäť pridať silný vietor a aj v tento deň meteorológovia upozorňujú vodičov na možné snehové jazyky na cestách.
S výnimkou najjužnejších okresov má veľmi studené počasie pokračovať aj v pondelok.
Pre okresy Liptovský Mikuláš a Martin platí taktiež výstraha pred možnými povodňami.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.