• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.2.2025Meniny má Alexander
Bratislava

LAJČÁK: Bezpečnosť a migrácia sú kľúčovejšie pre občanov EÚ než brexit

  • 20:45 19.01.2017
  • Bratislava
LAJČÁK: Bezpečnosť a migrácia sú kľúčovejšie pre občanov EÚ než brexit

Rokovanie Svetového ekonomického fóra rámcuje tento rok najmä diskusia okolo budúcnosti EÚ po odchode Veľkej Británie. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.

Veľká pozornosť sa podľa odboru venovala dnešnému vystúpeniu britskej premiérky Theresy Mayovej v Davose, v ktorom akcentovala, že Veľká Británia si želá úspešnú EÚ a teší sa na svoje ďalšie pôsobenie v postavení globálneho hráča.

Vypočuli sme si, čo chce Veľká Británia. Teraz by sme chceli počuť, čo je Londýn pripravený investovať do partnerstva s EÚ. Ale ak mám byť úprimný, bezpečnosť, migrácia, zamestnanosť a komunikácia s ľuďmi u nás doma sú témy, ktoré sú momentálne kľúčovejšie pre občanov EÚ než rokovania o odchode Veľkej Británie z EÚ,“ povedal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý je v Davose prvým predstaviteľom vlády SR na tomto fóre po 15 rokoch.

V téme postavenia Ruska a vzťahov s ním do budúcnosti minister poukázal na fakt, že je potrebné nadviazať a udržiavať dialóg s Ruskom, ktoré je jedným z piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN a aktívnym hráčom v globálnom meradle. „Nemôžeme ignorovať fakt, že Rusko sa stále aktívnejšie zapája do riešenia veľkých medzinárodných problémov, ako vidno na príklade Sýrie. Z nášho pohľadu je lepšie mať kritický dialóg než žiaden dialóg s Ruskom a pokračovať v špirále vzájomného nepochopenia, zlyhaných očakávaní a stereotypov vo vnímaní druhej strany,“ povedal minister.

Približne 3000 lídrov, premiérov, ministrov zahraničných vecí, vysokopostavených a vplyvných osobností z celého sveta sa v týchto dňoch stretáva v Davose na Svetovom ekonomickom fóre (WEF). Hlavnou témou v poradí už 47. ročníka je, ako sa vyrovnať s pocitmi neistoty, diskontinuity a hlbokého odcudzenia spôsobenými transformačnými zmenami.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Košiciach došlo k streľbe

V Košiciach došlo k streľbe

VČERA - 20:51Domáce

Na mieste zasahuje polícia a záchranári.

Z trhu sťahujú bezpečnostnú pomôcku, bežne pomáha zachraňovať životy

Z trhu sťahujú bezpečnostnú pomôcku, bežne pomáha zachraňovať životy

VČERA - 19:58Domáce

Nesprávne fungovanie pomôcky môže v prípade núdze ohroziť život.

Juraj onanoval pred potravinami a domom smútku, policajti ho zadržali

Juraj onanoval pred potravinami a domom smútku, policajti ho zadržali

VČERA - 17:59Domáce

Muža, ktorý v utorok popoludní onanoval pred predajňou potravín aj pred domom smútku v Plaveckom Podhradí, policajti zadržali.

Minister Šaško oznámil preradenie Liptovskej nemocnice do vyššej úrovne

Minister Šaško oznámil preradenie Liptovskej nemocnice do vyššej úrovne

VČERA - 17:57Domáce

Minister zdravotníctva SR Kamil Šaško potvrdil preradenie Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši do vyššej druhej úrovne.

Muža pri výkopových prácach zavalilo, zasahoval vrtuľník

Muža pri výkopových prácach zavalilo, zasahoval vrtuľník

VČERA - 17:39Domáce

Na miesto vyslali rýchlu lekársku pomoc a vrtuľník.