• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 28.2.2025Meniny má Zlatica
Bratislava

Polícia vypátrala dvojicu, ktorá obrala dôchodkyňu o 400 eur

  • 15:11 17.02.2017
  • Stará Huta
Polícia vypátrala dvojicu, ktorá obrala dôchodkyňu o 400 eur

Polícia vypátrala osoby, ktoré ešte vlani v októbri podviedli 70-ročnú dôchodkyňu z obce Stará Huta v okrese Detva a obrali ju o 400 eur.

Na základe výsledkov vyšetrovania polícia obvinila 25-ročnú ženu z Lučenca a 35-ročného muža z Vidinej z prečinu podvodu a zo zločinu porušovania domovej slobody.

Ako dnes TASR informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, oboch zadržali vo štvrtok 16. februára a po vykonaní procesných úkonov ich vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. „V prípade dokázania viny môžu byť potrestaní odňatím slobody na tri až osem rokov,“ pripomenula.

Obvinený muž mal 17. októbra 2016, v čase medzi 22.00 až 23.00 h zatelefonovať dôchodkyni. Oslovil ju „starká„, pričom poškodená si podľa hlasu myslela, že je to jej vnuk. “Povedal jej, že mal dopravnú nehodu, pri ktorej zranil dieťa. Teraz sú všetci v nemocnici a s rodičmi dieťaťa sa dohodol, že nebudú volať políciu, ak im dá peniaze,„ opísala prípad hovorkyňa.

Pre peniaze mali prísť rodičia zraneného dieťaťa a s poškodenou sa mali stretnúť pri kostole. Následne sa s údajnými rodičmi zraneného dieťaťa žena stretla a potom spoločne išli k nej domov. Tam im odovzdala 400 eur, po čom muž a žena z domu odišli.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Obchodný reťazec sťahuje z predaja salámy

Obchodný reťazec sťahuje z predaja salámy

VČERA - 20:51Domáce

Zákazníci by mali tieto druhy salámy vrátiť v predajni.

Polícia upozorňuje na dve vážne nehody

Polícia upozorňuje na dve vážne nehody

VČERA - 19:49Domáce

Záchranné zložky zasahujú pri dvoch nehodách.

Šimečka: Premiér potvrdil, že chaos pokračuje

Šimečka: Premiér potvrdil, že chaos pokračuje

VČERA - 18:39Domáce

V reakcii na personálny návrh na zmenu vo vláde, ktorý premiér vo štvrtok predložil prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, to uviedol predseda hnutia PS Michal Šimečka.

Cestári varujú: Na týchto úsekoch ciest si musíte dávať obzvlášť pozor

Cestári varujú: Na týchto úsekoch ciest si musíte dávať obzvlášť pozor

VČERA - 18:29Domáce

Na viacerých miestach Slovenska komplikuje dopravu dážď s hmlou.

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s prípadom v košickej Šaci

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s prípadom v košickej Šaci

VČERA - 18:23Domáce

V prípade vedie trestné stíhanie aj Úrad inšpekčnej služby.