Čo spôsobuje fajčenie marihuany u tínedžerov?

Tínedžeri, ktorí pravidelne fajčia marihuanu si koledujú o poriadne problémy. V ktorom veku by sa mali rozhodne “tráve” vyhnúť?
Tínedžeri, ktorí pravidelne fajčia marihuanu zvyšujú vlastné riziko v spojistosti s kognitívnymi poruchami a sú náchylnejší na psychiatrické poruchy. Toto tvrdí nová štúdia.
Aký vek je rizikový?
Vedúci výskumník Asaf Keller hovorí, že tí, ktorí fajčia marihuanu okolo veku 13-15 rokov majú vyššiu pravdepodobnosť na vytvorenie stavov, akými je napríklad schizofrénia alebo porucha pozornosti. Rovnako je u nich dokázané trvalé zníženie inteligencie.
Výskumníci z University of Maryland School of Medicine vytvorili tieto závery na základe merania mozgovej aktivity u dospievajúcich myší po tom, čo boli vystavené nízkym koncentráciám konope po dobu 20 dní.
Pretrvávajúce problémy
Výsledky poukázali na abnormálne kortikálne oscilácie v mozgu myší, ktoré sú súčasťou mnohých kognitívnych procesov a sú takisto abnormálne aj u pacientov so schizofréniou.
Tieto oscilácie vznikajú počas dospievania, čo by mal byť hlavný dôvod pre zvýšené riziko postihnutia mozgu mladých ľudí, ktorí fajčia konope.
Marihuana mala vplyv na mnoho funkcií mozgu myší, vrátane zmyslového spracovania a plánovania. Problémy u myší pretrvávali aj v dospelosti.
Výskumníci pokus opakovali u starších myší a výsledky boli odlišné, čo poukazuje na fakt, že marihuana vplýva na mladšie mozgy inak.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.