• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 1.3.2025Meniny má Radomír
Bratislava

DANKO: Zrušenie Mečiarových amnestií je na dobrej ceste

  • 18:21 29.03.2017
  • Bratislava
DANKO: Zrušenie Mečiarových amnestií je na dobrej ceste

Zrušenie Mečiarových amnestií je na veľmi dobrej ceste. Povedal to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko.

Koalícia a opozícia na dnešnom rokovaní poslaneckého grémia ešte dohodu nenašli, viacerí však hovoria, že je blízko.

Vytvoril sa mechanizmus, aby sme raz a navždy tento problém pochovali, aby sme vyriešili túto traumu,“ povedal Danko novinárom o rušení amnestií. On sám ho považuje za riešenie na hrane ústavnosti, rešpektuje aj názor podpredsedu Antona Hrnka, ktorý rušenie Mečiarových amnestií nepodporuje. Danko nevie o tom, že by návrh nepodporili ďalší poslanci SNS okrem Hrnka.

Danko potvrdil, že koalícia vie splniť niektoré z požiadaviek opozície. Hovoril napríklad o tom, že pred ústavným súdom by mohli parlament zastupovať poslanec Peter Kresák (Most-Híd) a právnik Peter Kubina. Výhrady nemá ani k požiadavke zábezpeky, že nebude možné brať amnestované skutky ako premlčané. Všetky požiadavky však koalícia opozícii nesplní. „Je dôležité hľadať konsenzus,“ doplnil Danko.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nehoda osobného vozidla s kamiónom si vyžiadala život 23-ročného muža

Nehoda osobného vozidla s kamiónom si vyžiadala život 23-ročného muža

DNES - 18:07Domáce

Život 23-ročného muža si vyžiadala dopravná nehoda osobného vozidla s kamiónom, ku ktorej došlo v sobotu krátko po 13.00 h v obci Dlhé nad Cirochou v okrese Snina.

Michal Kaliňák diskutuje o rozdelení regionálnych volieb, rezort vnútra o téme nevie

Michal Kaliňák diskutuje o rozdelení regionálnych volieb, rezort vnútra o téme nevie

DNES - 14:17Domáce

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Michal Kaliňák diskutuje s regionálnymi lídrami o téme opätovného rozdelenia komunálnych volieb a volieb do vyšších územných celkov.

Polícia zadržala muža, mal sa vyhrážať žene zabitím

Polícia zadržala muža, mal sa vyhrážať žene zabitím

DNES - 14:14Domáce

Polícia v sobotu zadržala muža, ktorý sa mal v obci Sačurov v okrese Vranov nad Topľou vyhrážať žene zabitím.

Kamenický: Voľba predsedu NR SR by sa mohla uskutočniť na budúci týždeň

Kamenický: Voľba predsedu NR SR by sa mohla uskutočniť na budúci týždeň

DNES - 13:17Domáce

Voľba predsedu Národnej rady SR by sa mohla uskutočniť na budúci týždeň. V diskusnej relácii Sobotné dialógy to na základe informácií, ktorými disponuje, vyhlásil minister financií SR Ladislav Kamenický.

Michal Šimečka: Premiér nechápe, že životným záujmom Slovenska je bezpečná Európa

Michal Šimečka: Premiér nechápe, že životným záujmom Slovenska je bezpečná Európa

DNES - 12:57Domáce

Premiér Robert Fico nechápe, že životným záujmom Slovenska je bezpečná a ekonomicky silná Európa. Ak sa stavia na stranu Putina a Trumpa, najviac tým škodí Slovensku.