Ako užívať jablčný ocot a sódu bikarbónu pre lepšie zdravie

Prezradíme vám, ako dávkovať tento účinný prírodný liek.
Jablčný obsahuje vysoké množstvo kyseliny octovej, ktorá môže pomôcť pri mnohých zdravotných problémoch. Ľudia s akné, cukrovkou, vysokým krvným tlakom a vyššou telesnou váhou môžu brať jablčný ocot ako doplnkový liek.
Ako užívať jablčný ocot
Jablčný ocot nie je liek na predpis, a preto je ťažké odhadnúť správnu účinnú dávku. Avšak, je dôležité vedieť, koľko jablčného octu je bezpečné prijať. Väčšinou sa užíva 1 alebo 2 polievkové lyžice rozmiešané v jednom pohári vody maximálne trikrát denne na prázdny žalúdok. Nemali by ste piť jablčný ocot samostatne a vždy by ste si mali po vypití zriedeného octu s vodou vypláchnuť ústa. V opačnom prípade by kyslosť jablčného octu mohla poškodiť zubnú sklovinu.
Na liečbu ochorení kože, ako je akné, ekzémy, a iné dermatitídy, ho možno použiť priamo na postihnutú oblasť s kúskom vaty či tampónu namočenom v octe.
Jablčný ocot a jedlá sóda
Kyslosť jablčného octu môže spôsobiť problémy ľuďom so žalúdočnými problémami. Z tohto dôvodu môže znížiť kyslosť jedlá sóda. Jablčný ocot a sóda bikarbóna môžu byť použité na liečbu diabetu. Jablčný ocot totiž dokáže znížiť hladinu glukózy až o 20 percent, keď sa užije pred jedlom s vysokým obsahom sacharidov.
Môžete si rýchlo a jednoducho pripraviť tonikum z jablčného octu a jedlej sódy. Jednoducho nalejte dve polievkové lyžice jablčného octu do pohára. Pridajte pol lyžičky jedlej sódy a následne dolejte do pohára vodu. Vypite ho na lačný žalúdok.
Toto tonikum z jablčného octu a jedlej sódy pomáha alkalizovať telo. Prekyslený organizmus vedie k mnohým zdravotným problémom. Preto si vaše telo vyžaduje správnu hodnotu pH. Dopomôcť vám k tomu môže pravidelné pitie vody s jablčným octom a sódou bikarbónou.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.