Bláznivú slovenskú komédiu videlo za prvý víkend 53.000 divákov

Bláznivá slovenská komédia Cuky Luky Film je ďalšou domácou snímkou, ktorá tento rok za prvý víkend prekonala hranicu 50.000 divákov.
Za prvý víkend zaznamenala 53.144 slovenských divákov. TASR informoval Marián Tesák z distribučnej spoločnosti Itafilm.
Okrem masívnej návštevnosti podľa neho o kvalitách nového slovenského filmu svedčia aj pochvaly mnohých recenzentov: „Tí vo vyčíňaní bratislavských paničiek vidia kritiku slovenského šoubiznisu a film prirovnávajú napríklad ku kultovej paródii s názvom Borat.“
Za návštevnosťou však stojí aj fakt, že tvorcovia sa po bratislavskej premiére rozhodli filmovú novinku predstaviť divákom po celom Slovensku. V jedenástich slovenských mestách im minulý týždeň umožnili osobné stretnutie s predstaviteľkami hlavných hrdiniek Petrou Polnišovou a Zuzanou Šebovou, producentom Danom Danglom a ďalšími hercami z filmu, ktorý režíroval Karel Janák (Snowborďáci, Rafťáci), za kamerou stál Tomáš Juríček (Kandidát).

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.

„Vzdávam sa“: Herečka Cate Blanchettová plánuje ukončiť hereckú kariéru
Oceňovaná austrálska herečka Cate Blanchettová oznámila, že sa „vzdáva“ herectva a plánuje ukončiť svoju hereckú kariéru, aby sa v živote mohla venovať iným veciam.

Novým generálnym riaditeľom SNG bude Juraj Králik
Novým generálnym riaditeľom Slovenskej národnej galérie bude od utorka (15. 4.) Juraj Králik.