BUGÁR: Koalíciu si kvôli Mikovi nerozbijeme

Strana Most-Híd nerozbije koalíciu kvôli šéfovi Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Václavovi Mikovi. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár.
Bugár nevylučuje, že jeho strana podporí v druhom kole hlasovania šéfa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Jaroslava Rezníka, ktorého doteraz odmietala.
„Ak si niekto myslí, že by sme mali hlasovať za pána Miku bez dohody v koalícii, a teda napriek vôli partnerov, tak to neurobíme. Nedá sa vylúčiť, že budeme hlasovať za pána Rezníka. Nedovolíme rozbiť koalíciu,“ povedal Bugár.
Podľa neho sú dnes dve možnosti. Buď nebude kandidát zvolený a bude ďalšia voľba, alebo sa šéfom RTVS stane generálny riaditeľ TASR Rezník. Za tento stav je podľa Bugára zodpovedná opozícia, ktorá pri voľbe toľko špekulovala, až to prekombinovala.
Podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar potvrdil, že s lídrom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom mali uzavrieť dohodu o podpore Michala Ruttkaya. Opozícia mala teda hlasovať za Ruttkaya, ale napokon na poslednú chvíľu svoj postoj zmenila a hlasy dala Mikovi. Predseda klubu Mosta-Híd Gábor Gál zdôraznil, že voľba šéfa RTVS nie je o osobe Miku.
Bugár avizuje ďalšie rokovania. „Budeme rokovať v klube, potom s koaličnými partnermi a potom aj na základe dohody v koalícii, aj s kandidátom,“ uviedol Bugár s tým, že v pondelok by mal klub Mostu-Híd rozhodnúť, ako bude hlasovať. Dodal, že v situácii, keď sú dvaja kandidáti, bude potrebná dohoda, a tak zrejme poslanci nedostanú voľnú ruku.
Predseda Mosta-Híd zároveň chce do budúcnosti presadzovať, aby sa o personálnych zmenách hlasovalo len vtedy, ak bude dohoda v koalícii.

Hasiči zasahujú pri požiari hotela s wellness
Na miesto dorazili prvé hasičské jednotky, ďalšie sú na ceste.

Na diaľnici horí auto: Úsek je neprejazdný
Úsek je neprejazdný a obchádzka vedie cez mesto.

Blanár po schôdzke so Szijjártóm: SR a Maďarsko naďalej stoja na strane mieru
Slovenská republika a Maďarsko sa zhodujú v tom, že v otázke vojny na Ukrajine sú na strane mieru a že maximálne podporujú to, čo v súčasnosti robí nová americká administratíva a prezident Donald Trump.

Pellegrini: Popieranie pandémie je urážkou všetkých pozostalých a obetí
Prezident sa vo štvrtok stretol s rodinami a priateľmi obetí covidu.

Slová Kaliňáka "neberiem vôbec vážne", tvrdí Pellegrini
Prezident pripomína, že zahraničnú politiku tvorí on a premiér. Ostatní ju len komentujú.