• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.3.2025Meniny má Tomáš
Bratislava

Čižnár hovorí poslancom o činnosti GP, tí sa prekárajú o voľbe šéfa RTVS

  • 15:57 20.06.2017
  • Bratislava
Čižnár hovorí poslancom o činnosti GP, tí sa prekárajú o voľbe šéfa RTVS

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár referuje poslancom Národnej rady SR o činnosti svojho úradu za minulý rok. Diskusia sa však chvíľu uberala iným smerom, ako by Čižnár čakal.

Poslanci sa prekárali o voľbe šéfa RTVS, v ktorej zvíťazil súčasný šéf TASR Jaroslav Rezník a vystrieda tak Václava Miku.

Opozícia obviňuje koalíciu z hlasovania s kotlebovcami. Stranu ĽSNS označuje za štvrtého koaličného partnera strán Smer-SD, SNS a Mosta-Híd. Kotlebovci sa podľa opozície teda nemusia báť zrušenia, lebo koalícia ich potrebuje, keď jej chýbajú hlasy. Návrh na zrušenie ĽSNS dal Čižnár.

Koalícia obvinenia zo spájania sa s kotlebovcami odmieta. Martin Glváč zo Smeru-SD zdôraznil, že Rezník by bol zvolený aj bez hlasov kotlebovcov, čo podľa jeho slov zabezpečila koalícia.

Čižnár poslancov informoval, že prokuratúra si v roku 2016 plnila svoje zákonné úlohy, zlepšila sa rýchlosť trestného konania a podarilo sa ukončiť veľkú časť trestných vecí, kde vyšetrovanie trvalo viac ako dva roky.

Prokuratúra v dokumente ďalej konštatuje, že osobitná pozornosť sa venovala daňovým trestným činom, kde vzrástol objem zaistených finančných prostriedkov oproti roku 2015. Čižnár je zároveň opätovne nespokojný s tým, ako sa vyšetruje domáce násilie. Podľa neho sa tieto prípady zle dokumentujú a bagatelizujú sa tak, aby išlo o priestupky. On sám by bol spokojný, keby bola objasnená aspoň polovica týchto skutkov.

Zároveň priznal, že aj v roku 2016 pokračovali problémy v disciplinárnych konaniach. „Stále sa nepodarilo ukončiť všetky disciplinárne stíhania prokurátorov, ktoré sa začali ešte v rokoch 2013 a 2014,“ upozornil generálny prokurátor. Čižnár tu spomínal dlhodobé účelové maródky stíhaných prokurátorov, počas ktorých lehota ubiehala, až bol skutok napokon premlčaný. Ako pozitívum preto vníma, že v súčasnosti sa už premlčacia lehota počas dlhodobej práceneschopnosti pozastaví.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hasiči zasahujú pri požiari hotela s wellness

Hasiči zasahujú pri požiari hotela s wellness

VČERA - 18:34Domáce

Na miesto dorazili prvé hasičské jednotky, ďalšie sú na ceste.

Na diaľnici horí auto: Úsek je neprejazdný

Na diaľnici horí auto: Úsek je neprejazdný

VČERA - 18:02Domáce

Úsek je neprejazdný a obchádzka vedie cez mesto.

Blanár po schôdzke so Szijjártóm: SR a Maďarsko naďalej stoja na strane mieru

Blanár po schôdzke so Szijjártóm: SR a Maďarsko naďalej stoja na strane mieru

VČERA - 17:05Domáce

Slovenská republika a Maďarsko sa zhodujú v tom, že v otázke vojny na Ukrajine sú na strane mieru a že maximálne podporujú to, čo v súčasnosti robí nová americká administratíva a prezident Donald Trump.

Pellegrini: Popieranie pandémie je urážkou všetkých pozostalých a obetí

Pellegrini: Popieranie pandémie je urážkou všetkých pozostalých a obetí

VČERA - 16:00Domáce

Prezident sa vo štvrtok stretol s rodinami a priateľmi obetí covidu.

Slová Kaliňáka

Slová Kaliňáka "neberiem vôbec vážne", tvrdí Pellegrini

VČERA - 15:57Domáce

Prezident pripomína, že zahraničnú politiku tvorí on a premiér. Ostatní ju len komentujú.