• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 5.3.2025Meniny má Fridrich
Bratislava

HLINA: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B

  • 14:43 22.06.2017
  • Bratislava
HLINA: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B

Ťahúňom slovenskej ekonomiky by nemal byť len automobilový priemysel.

Myslí si to mimoparlamentné hnutie KDH, ktoré pripravuje projekt tzv. binárnej ekonomiky. Informoval o tom dnes líder hnutia Alojz Hlina.

Plán A, teda automobilový priemysel funguje. Sme tomu radi a čím dlhšie, tým lepšie. Ale všetci zodpovední politici sa pripravujú aj na alternatívu. My sme to nazvali Plán B, teda binárna ekonomika, ide o všetko, čo súvisí s počítačom. O hardvérové aj softvérové riešenia. Toto by mohlo byť plánom B pre Slovensko,“ vysvetlil Hlina.

Na myšlienke binárnej ekonomiky bude spolupracovať KDH spoločne s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS), ako aj s čínskym investorom. „Jednotlivé riešenia v súčasnosti pripravujeme. Iness nám pomôže pri časti tvorby tohto plánu. Budeme mať aj nemeckého partnera a budeme mať pri tomto projekte aj čínskeho konzultanta. Sme v procese, že ohlasujeme plán B, pomenovali sme čoho sa má týkať a jednotlivé kroky a výstupy sa budú spracovávať aj prostredníctvom troch partnerov,“ avizoval Hlina s tým, že projekt plánuje predstaviť v septembri tohto roka.

Líder KDH priblížil, že projekt súvisí s ľudskými zdrojmi, ale aj s vzdelávaním v tejto oblasti. „Tešme sa, že funguje automobilový priemysel. Je kostrou, na ňom stojí slovenská ekonomika, ale pripravujme sa aj na to, že čo v prípade, ak jedného dňa fungovať prestane. Hovorme o pláne B,“ dodal Hlina.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
KDH považuje avizované vymenovanie Huliaka za ministra za zlý vtip

KDH považuje avizované vymenovanie Huliaka za ministra za zlý vtip

VČERA - 19:32Ekonomické

Opozičné KDH je sklamané z rozhodnutia prezidenta Petra Pellegriniho vymenovať Rudolfa Huliaka za ministra cestovného ruchu a športu. Považuje to za zlý vtip.

Minimálna mzda na budúci rok porastie, Tomáš prezradil sumu

Minimálna mzda na budúci rok porastie, Tomáš prezradil sumu

VČERA - 16:16Ekonomické

Podľa Erika Tomáša zvyšovanie minimálnej mzdy zabezpečí nový automat.

Do Česka cez ropovod Družba opäť neprúdi ropa

Do Česka cez ropovod Družba opäť neprúdi ropa

VČERA - 15:09Ekonomické

Podľa ministra nedostatok priemyslu a obchodu nehrozí nedostatok ropy v Česku.

Nemecký minister hospodárstva varoval pred roztočením colnej špirály

Nemecký minister hospodárstva varoval pred roztočením colnej špirály

VČERA - 14:21Ekonomické

Robert Habeck varoval pred roztočením colnej špirály po tom, ako Čína a Kanada zareagovali na americké clá recipročnými opatreniami.

Za prvý deň si ľudia kúpili štátne dlhopisy v hodnote 263 mil. eur

Za prvý deň si ľudia kúpili štátne dlhopisy v hodnote 263 mil. eur

VČERA - 13:07Ekonomické

Počas prvého dňa predaja štátnych dlhopisov určených bežným občanom sa v pondelok predali dlhopisy v súhrnnej hodnote 263 miliónov eur.