• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 5.3.2025Meniny má Fridrich
Bratislava

Tesco ruší 1200 pracovných miest vo svojej centrále

  • 15:18 28.06.2017
  • Londýn
 Tesco ruší 1200 pracovných miest vo svojej centrále

Britský maloobchodný reťazec Tesco ruší 1200 pracovných miest vo svojej centrále.

Cieľom najnovšieho kola škrtov je zlepšiť hospodárske výsledky spoločnosti pod vedením generálneho riaditeľa Dava Lewisa.

Tento nový model služieb zjednoduší spôsob organizácie a zredukuje duplicitu a náklady, a zároveň - čo je tiež veľmi dôležité - nám umožní investovať do zlepšenia služieb zákazníkom,“ povedal hovorca Tesca.

Reťazec pod Lewisovým vedením pracuje na zjednodušení tvorby cien, zlepšovaní služieb zákazníkom, rozširovaní on-line predaja a zvýšení počtu pracovníkov v obchodoch.

Predajcovia potravín v Británii, kde je trh s potravinami veľmi skonsolidovaný, už roky vedú proti sebe tvrdú cenovú vojnu. Po referende o brexite a následnom oslabení britskej libry čelia teraz obchodníci ďalším problémom, a to vyšším nákladom v dôsledku zdraženia dovážaných produktov, ktoré ich nútia dvíhať ceny.

Avizované zrušenie 1200 pracovných miest sa týka riaditeľstva v meste Welwyn Garden City, severne od Londýna a je posledným zo série prepúšťaní, ktoré Tesco odštartovalo po nástupe Lewisa do funkcie. Najväčší maloobchodný reťazec v Británii začiatkom tohto mesiaca uviedol, že zatvorí call centrum v Cardiffe vo Walese, čo sa dotkne 1100 pracovných miest. V apríli spoločnosť uviedla, že zredukuje nočné služby.

Zdroj: info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
KDH považuje avizované vymenovanie Huliaka za ministra za zlý vtip

KDH považuje avizované vymenovanie Huliaka za ministra za zlý vtip

VČERA - 19:32Ekonomické

Opozičné KDH je sklamané z rozhodnutia prezidenta Petra Pellegriniho vymenovať Rudolfa Huliaka za ministra cestovného ruchu a športu. Považuje to za zlý vtip.

Minimálna mzda na budúci rok porastie, Tomáš prezradil sumu

Minimálna mzda na budúci rok porastie, Tomáš prezradil sumu

VČERA - 16:16Ekonomické

Podľa Erika Tomáša zvyšovanie minimálnej mzdy zabezpečí nový automat.

Do Česka cez ropovod Družba opäť neprúdi ropa

Do Česka cez ropovod Družba opäť neprúdi ropa

VČERA - 15:09Ekonomické

Podľa ministra nedostatok priemyslu a obchodu nehrozí nedostatok ropy v Česku.

Nemecký minister hospodárstva varoval pred roztočením colnej špirály

Nemecký minister hospodárstva varoval pred roztočením colnej špirály

VČERA - 14:21Ekonomické

Robert Habeck varoval pred roztočením colnej špirály po tom, ako Čína a Kanada zareagovali na americké clá recipročnými opatreniami.

Za prvý deň si ľudia kúpili štátne dlhopisy v hodnote 263 mil. eur

Za prvý deň si ľudia kúpili štátne dlhopisy v hodnote 263 mil. eur

VČERA - 13:07Ekonomické

Počas prvého dňa predaja štátnych dlhopisov určených bežným občanom sa v pondelok predali dlhopisy v súhrnnej hodnote 263 miliónov eur.