Prevádzka košického letiska funguje štandardne, posilnené sú policajné hliadky

Na košickom letisku sú posilnené policajné hliadky.
Prevádzka košického letiska prebieha aj dnes v štandardnom režime a bez obmedzení. Posilnené sú bezpečnostné opatrenia. Pre TASR to potvrdil marketingový manažér letiska Juraj Toth v súvislosti s údajnou bombovou hrozbou.
„Fungujeme úplne štandardne, je posilnená hliadková činnosť, policajti sú v termináli aj pred ním,“ uviedol Toth. V hale letiska hliadkujú policajti aj so služobným psom, pred budovou letiska je vidieť ďalších ozbrojených mužov zákona.
Podľa informácií televízie JOJ sa rukou písaný list v anglickom jazyku našiel v schránke autopožičovne v hale košického letiska. Pisateľ, ktorý sa predstavil ako Mohamed, sa v ňom mal vyhrážať, že 25. júla dôjde na Slovensku k výbuchu bomby, pričom nešpecifikoval konkrétne miesto. Keďže ide o hrozbu možného teroristického útoku, prípad prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Vyšetrovateľ NAKA začal v pondelok (17.7.) trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy.

Meteorológovia varujú: Tieto okresy zasiahne víchrica
SHMÚ vydal výstrahy pre silný vietor.

Mikulec: Vymenovanie Daniela Fabiana ohrozuje fungovanie leteckého útvaru Ministerstva vnútra
Exminister vnútra a poslanec Národnej rady SR Roman Mikulec tvrdí, že vymenovanie Daniela Fabiana za riaditeľa Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý je vo funkcii od 1. marca, ohrozuje jeho fungovanie.

SNS nahnevali výsledky prieskumu. Žiada Fica, aby odvolal predsedu Štatistického úradu
SNS vyzýva premiéra, aby pre prieskum preferencií odvolal predsedu Štatistického úradu Martina Nemkyho.

Gašpar: O manažovaní pandémie by mohli rokovať spoločne dva výbory
O téme manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 by mohli spoločne rokovať členovia parlamentného zdravotníckeho a brannobezpečnostného výboru.

Šimečka: S Migaľom sme sa zhodli, že Raši nie je dobrým kandidátom na šéfa Národnej rady SR
Šéf opozičného PS Michal Šimečka sa v pondelok stretol s nezaradeným poslancom Samuelom Migaľom, ktorého spolu s poslancom Radomírom Šalitrošom vylúčili z koaličného Hlasu-SD.