RADÍME: Takto ušetríte aj pri letných výpredajoch
- 9:17 03.08.2017
- Bratislava

Viac než tretina Slovákov nakupuje vo výpredajoch, aby ušetrila.
Ukázal to najnovší prieskum spoločnosti Kruk zameraný na hospodárenie s rodinnými financiami. Nie každá zľava sa však zákazníkom vyplatí. Ľudia by pri nákupoch mali prihliadať aj na započítanie dodatočných nákladov. Kto potrebuje ušetriť, mal by sa na nákup dôkladne pripraviť.
Červené ceduľky v obchodoch lákajú ľudí nakupovať, keďže tovar môžu získať aj o polovicu lacnejšie, ako bola pôvodná cena. Nie každý nákup je však výhodný. „Pri plánovaní nákupov v zľavách či výpredajoch by mali ľudia počítať i s nákladmi na cestu, ale aj potrebným časom, ktorý by mohli venovať nejakej zárobkovej činnosti,“ odporúča spoločnosť Kruk, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok.
Taktiež je dôležité pripraviť si vždy vopred zoznam a rozpočet na konkrétny nákup. „Nenechajte sa zlákať zľavou na tovar, ktorý nepotrebujete,“ radí spotrebiteľom spoločnosť.
Ďalším spôsobom, ako ušetriť peniaze za potraviny a ostatný nutný tovar, sú podľa firmy nákupy v hypermarketoch a na trhu. „Ovocie a zeleninu sa vyplatí nakupovať v tržniciach neskoro popoludní a večer. Farmári a obchodníci vypredávajú zvyšný tovar so zľavou, aby ho nemuseli voziť späť,“ dáva tip spoločnosť.
Čerstvé potraviny sa tiež oplatí nakupovať v menších množstvách. Dá sa tak vyhnúť zbytočnému vyhadzovaniu skazeného jedla.
Obyvatelia väčších miest, v ktorých fungujú služby rozvozu nákupov do domu, by tiež mali zvážiť, či je cena za dovoz vyššia než ich náklady na cestu do hypermarketu. „Nákupy na objednávku majú ďalšiu výhodu. Nehrozí, že spotrebiteľ nakúpi veľa ďalších vecí mimo nákupného zoznamu,“ dodala spoločnosť.

IKEA sťahuje z predaja viaceré nebezpečné výrobky
Zákazníci by mali výrobky vrátiť v predajni IKEA.

Z trhu sťahujú bravčové mäso, zákazníci by ho mali zlikvidovať
Obchodný reťazec odporúča zákazníkom, aby výrobok zlikvidovali.

Biedronka otvorila svoju prvú predajňu na Slovensku
V predajni bude Biedronka ponúkať viac ako 3400 výrobkov.

Opozičné PS navrhuje zrušiť transakčnú daň, chce k téme mimoriadnu schôdzu
Nová daň z finančných transakcií, ktorú majú začať platiť podnikatelia od apríla, je škodlivá a nemala by sa nikdy uplatňovať. Presvedčené je o tom opozičné Progresívne Slovensko.

Keketi má byť novým viceguvernérom NBS
Novým viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) by sa mal stať Dušan Keketi.