Pri nehode zahynul spolujazdec, opitý šofér nemal vodičské oprávnenie

Tragicky sa skončila dnešná dopravná nehoda, ku ktorej došlo nadránom na ceste I/16 medzi Rimavskou Sobotou a Baktou.
Pravdepodobne v dôsledku mikrospánku zišiel 25-ročný vodič, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, s osobným motorovým vozidlom mimo cesty. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.
Ako ďalej uvádza, v aute sa v čase nehody nachádzali dvaja spolujazdci, 43-ročný Ladislav z Revúcej, ktorého na mieste ošetrili, a 42-ročný Ivan z Tornale, ktorý zraneniam na mieste nehody podľahol.
Bezprostredne po dopravnej nehode sa vodič podrobil dychovej skúške na alkohol. Namerali mu 0,17 miligramov na liter alkoholu v dychu, čo je približne 0,34 promile v krvi. Polícia v súčasnosti vykonáva procesné úkony.

ÚGKK upozorňuje na falošný list o zmenách v katastri a podáva trestné oznámenie
Úrad geodézie, kartografie a katastra SR upozorňuje verejnosť na nepravdivý list, ktorý sa v týchto dňoch šíri a v mene úradu uvádza zmeny v katastrálnom operáte, údajne spôsobené hackerským útokom.

Vlak zrazil človeka, na mieste zasahovali hasiči
Niektoré vlaky majú viac ako hodinové meškania.

ŠÚKL zváži podanie trestného oznámenia na Petra Kotlára
Štátny ústav pre kontrolu liečiv zváži podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Petra Kotlára.

Stohlová: Skutočným zámerom ministra Tarabu je vyjsť v ústrety developerom
Zámerom ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, ktorý chce prehodnotiť spoločenskú hodnotu chránených druhov, je vyjsť v ústrety developerom.

Rezort vnútra deklaruje, že sa rezervačnému systému cudzineckej polície venuje
Ministerstvo vnútra SR opätovne deklarovalo, že sa téme rezervačného systému cudzineckej polície venuje.