• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.3.2025Meniny má Lubica
Bratislava

Delegáciu na konferencii UNESCO v Paríži by mal viesť Peter Pellegrini

  • 10:10 07.10.2017
  • Bratislava
Delegáciu na konferencii UNESCO v Paríži by mal viesť Peter Pellegrini

Slovenskú delegáciu na 39. zasadnutí Generálnej konferencie UNESCO, ktorá sa uskutoční v Paríži (30.10.-14.11.), by mal viesť podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD). Uvádza sa to v dokumente pripravenom na rokovanie vlády v nezaradených materiáloch.

Za zástupkyne vedúceho delegácie sa navrhujú ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, štátna tajomníčka ministerstva školstva Oľga Nachtmannová a veľvyslankyňa a stála delegátka SR pri UNESCO Klára Novotná.

Hlavnou témou zasadnutia bude Agenda 2030 – Ciele udržateľného rozvoja so zameraním na úlohu UNESCO v multilaterálnom systéme. V rámci zasadnutia sa uskutočnia voľby do Výkonnej rady UNESCO na roky 2017-2021 a 10. novembra zvolí Generálna konferencia UNESCO nového generálneho riaditeľa.

Generálna konferencia UNESCO je najvyšším orgánom, ktorý sa schádza na riadnych zasadnutiach každé dva roky. Prerokúva a schvaľuje všetky dôležité dokumenty, dohovory, rezolúcie, program a rozpočet organizácie na nasledujúce dvojročné obdobie a v päťročných intervaloch aj strednodobý plán UNESCO.

Slovensko, ako jeho členská krajina od roku 1993, vyvíja svoju aktívnu činnosť v rámci programových oblastí UNESCO spoluprácou Stálej delegácie SR pri UNESCO v Paríži, Slovenskej komisie UNESCO, rezortných ministerstiev a ďalších relevantných inštitúcií.

Zdroj: Info.sk, Zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Auto po náraze začalo horieť, vodič podľahol zraneniam

Auto po náraze začalo horieť, vodič podľahol zraneniam

DNES - 9:36Domáce

Na západe Slovenska došlo k tragickej dopravnej nehode.

Na jar sa prebúdzajú sršne ázijské. Čo robiť, ak nejakého spozorujete?

Na jar sa prebúdzajú sršne ázijské. Čo robiť, ak nejakého spozorujete?

DNES - 9:16Domáce

Každé pozorovanie sršňa ázijského treba nahlásiť, tvrdí Dušan Senko z Centra biológie rastlín a biodiverzity SAV.

Predpoveď SHMÚ na najbližšie dni: Bude ďalej pršať?

Predpoveď SHMÚ na najbližšie dni: Bude ďalej pršať?

DNES - 8:44Domáce

Zopakuje sa počas najbližších dní meteorologická situácia z uplynulého týždňa?

Pondelkové počasie bude veterné. Pre ktoré okresy platí výstraha?

Pondelkové počasie bude veterné. Pre ktoré okresy platí výstraha?

DNES - 8:01Domáce

Na viacerých miestach na Slovensku treba v pondelok počítať so silnejším vetrom.

SHMÚ varuje pred silným vetrom a snehovými jazykmi

SHMÚ varuje pred silným vetrom a snehovými jazykmi

VČERA - 18:26Domáce

V pondelok bude veterno, treba si dávať pozor aj na snehové jazyky.