• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 16.3.2025Meniny má Boleslav
Bratislava

SaS: Občania dali najavo, že nedôverujú Kaliňákovi a Gašparovi

  • 14:22 11.10.2017
  • Bratislava
SaS: Občania dali najavo, že nedôverujú Kaliňákovi a Gašparovi

Za vysokou nedôveryhodnosťou slovenského Policajného zboru je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) kritické množstvo prípadov, keď sa policajti spreneverili svojmu poslaniu, vyjadrenému heslom „Pomáhať a chrániť“.

SaS poukazuje v tejto súvislosti na výsledky posledného prieskumu Európskej únie (EÚ) z minulého roka, v ktorom polícii SR nedôverovalo až 53 percent občanov.

V porovnaní s členskými štátmi Európskej únie je nízka dôveryhodnosť slovenskej polície doslova alarmujúca. Napríklad českej polícii nedôverovalo 32 percent občanov, maďarskej tiež 32 percent, poľskej 42 percent,“ uviedol líder SaS Richard Sulík.

Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko má v dôvodoch nelichotivej štatistiky jasno. „Vysokú nedôveryhodnosť spôsobuje neospravedlniteľné policajné násilie, udeľovanie privilégií beztrestnosti politickým chránencom, neprofesionalita a skorumpovanosť policajtov, čo deprimujú slovenskú verejnosť,“ uviedol.

Liberáli sú presvedčení, že za zlú povesť slovenského Policajného zboru nesú primárnu zodpovednosť minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a policajný prezident Tibor Gašpar. „Vyzývame ich opakovane, aby z funkcií odstúpili. Nie preto, aby vyhoveli opozícii, ale občanom Slovenskej republiky, ktorí aj v pravidelnom prieskume Európskej komisie dali jasne najavo, že ich vo funkciách už nechcú,“ skonštatoval Sulík.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Danko chce definovať ciele vlády nanovo, Truban vidí pokračovanie chaosu

Danko chce definovať ciele vlády nanovo, Truban vidí pokračovanie chaosu

DNES - 15:04Domáce

Vláda si musí stanoviť ciele, ako bude fungovať ďalej.

Útok na gymnáziu: Úrad inšpekčnej služby obvinil policajta

Útok na gymnáziu: Úrad inšpekčnej služby obvinil policajta

DNES - 14:18Domáce

V súvislosti s útokom žiaka na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby obvinil policajta z trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom.

Robert Kaliňak reagoval na obvinenia týkajúce sa vily v Chorvátsku

Robert Kaliňak reagoval na obvinenia týkajúce sa vily v Chorvátsku

DNES - 13:29Domáce

Kaliňak vidí dohodu v koalícii optimisticky, Jaurová inak.

SHMÚ varuje pred nepriaznivým počasím, výstraha platí až do pondelka

SHMÚ varuje pred nepriaznivým počasím, výstraha platí až do pondelka

DNES - 11:57Domáce

Meteorológovia varujú pred silným vetrom a povodňou.

Šutaj Eštok: Pripravovaná novela má riešiť aj finančné príspevky stranám

Šutaj Eštok: Pripravovaná novela má riešiť aj finančné príspevky stranám

DNES - 11:52Domáce

Ministerstvo vnútra SR pripravuje širšiu novelizáciu volebnej legislatívy. Týkať by sa mala aj vyplácania príspevkov politickým stranám za ich výsledok v parlamentných voľbách.