• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.3.2025Meniny má Lubica
Bratislava

REMIŠOVÁ: Nebude jednoduché, aby malo Česko stabilnú vládu

  • 11:28 22.10.2017
  • Bratislava
REMIŠOVÁ: Nebude jednoduché, aby malo Česko stabilnú vládu

V reakcii na výsledky českých parlamentných volieb to povedala poslankyňa Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová (OĽaNO).

Česká republika je Slovensku najbližšia krajina, preto je dôležité, aby mala dobrú a stabilnú vládu. Nebude to však jednoduché.

Do českého parlamentu sa podľa Remišovej dostalo veľa strán, tri malé strany len tesne prešli cez hranicu zvoliteľnosti. „Pred voľbami sa veľa hovorilo o raste extrémistických strán, som preto rada, že počet poslancov zvolených za extrémistické strany v skutočnosti klesol, akurát sa časť hlasov presunula od extrémnej ľavice k extrémnej pravici,“ skonštatovala. Obe ideológie podľa nej v minulosti ukázali, že ľuďom prinášajú veľa zla, je preto rada, že sa vo voľbách výraznejšie nepresadili.

Líder SaS a europoslanec Richard Sulík gratuluje Andrejovi Babišovi k volebnému výsledku. „Na akékoľvek ďalšie úvahy je ešte priskoro, kým nebude zložená vláda,“ podotkol na margo výsledkov volieb v Českej republike. Podľa poslanca NR SR a tímlídra SaS pre zahraničnú politiku Martina Klusa to podľa výsledkov a predvolebnej nálady zrejme nebude jednoduchý proces. „Prajeme si, aby Česká republika zostala naším pevným a predvídateľným partnerom v EÚ aj V4,“ uviedol Klus.

Poslanec NR SR za SaS a predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Ondrej Dostál tvrdí, že parlamentná väčšina pre ANO, SPD a KSČM je zlou správou o stave demokracie v Česku. OKS považuje výsledky českých volieb za ďalšie potvrdenie krízy demokratickej politiky v krajinách strednej Európy. Nárast hlasov pre nesystémové strany je podľa strany hrozbou pre liberálnu demokraciu. OKS gratuluje partnerskej Občianskej demokratickej strane (ODS) k zlepšeniu volebných výsledkov v porovnaní s predchádzajúcimi parlamentnými voľbami.

Víťazom volieb do Poslaneckej snemovne parlamentu Českej republiky sa v sobotu (21.10.) stalo hnutie ANO so ziskom 29,64 percenta odovzdaných hlasov. Do 200-člennej dolnej komory parlamentu zasadne celkovo deväť politických subjektov - ANO, ODS (11,32 percenta), Piráti (10,79 percenta), SPD (10,64 percenta), KSČM (7,76 percenta), ČSSD (7,27 percenta), KDU-ČSL (5,80 percenta), TOP 09 (5,31 percenta) a STAN (5,18 percenta). Volebná účasť dosiahla 60,84 percenta.

O poslanecké miesta v Snemovni sa uchádzalo 31 politických strán a hnutí, pričom pred bránou päťpercentnej zvoliteľnosti zostalo 22 subjektov vrátane Slobodných (1,56 percenta) a Zelených (1,46 percenta).

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
ÚGKK obnovil elektronické služby pre banky a notárske úrady

ÚGKK obnovil elektronické služby pre banky a notárske úrady

DNES - 16:26Domáce

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR v pondelok obnovil elektronické služby pre banky a notárske úrady.

SHMÚ: Na približne dvoch tretinách územia Slovenska sa sucho už nevyskytuje

SHMÚ: Na približne dvoch tretinách územia Slovenska sa sucho už nevyskytuje

DNES - 16:10Domáce

Na približne dvoch tretinách územia Slovenska sa sucho už nevyskytuje. Normálne podmienky sú na takmer 40 percentách územia.

Pod Chopkom uviazol poľský lyžiar pre veľmi nízku viditeľnosť

Pod Chopkom uviazol poľský lyžiar pre veľmi nízku viditeľnosť

DNES - 16:02Domáce

Pod Chopkom v pondelok v doobedňajších hodinách uviazol poľský lyžiar pre veľmi nízku viditeľnosť.

Minister Ráž odovzdal v Pečovskej Novej Vsi 24 nových nájomných bytov

Minister Ráž odovzdal v Pečovskej Novej Vsi 24 nových nájomných bytov

DNES - 16:01Domáce

V obci Pečovská Nová Ves v okrese Sabinov v pondelok odovzdali do užívania 24 nových nájomných bytov.

V Žiline otvorili Centrum informácií a podpory Žilinský maják

V Žiline otvorili Centrum informácií a podpory Žilinský maják

DNES - 15:50Domáce

Zabezpečenie komplexnej informovanosti a podpory pre cudzincov zo zahraničia prichádzajúcich do Žiliny je cieľom Centra informácií a podpory Žilinský maják, ktoré otvorili v priestoroch na Hornom vale.