Vedci zistili, čo je hlavnou príčinou schizofrénie

Doteraz najväčšia štúdia svojho druhu potvrdila hlavné riziko vzniku schizofrénie.
Nový výskum odhalil, že až štyri z každých piatich prípadov schizofrénie je spôsobených zdedenými génmi. Výskumníci z Kodanskej univerzity analyzovali 30 000 párov identických dvojčiat v štúdii o ktorej hovoria, že je "najkomplexnejším a najdôkladnejším odhadom dedičnosti schizofrénie". Dvojčatá sa narodili v rokoch 1951 až 2000 a sledovali ich až do roku 2011.
Výskumní pracovníci do štúdie zahrnuli aj súvisiace poruchy, pretože samotná schizofrénia je založená na úzkom rozsahu symptómov. Zistili, že až 73 percent prípadov schizofrénie bolo spôsobených dedičnosťou, čo výskumníci označili za "podstatnú genetickú zložku".
Doteraz najväčšia štúdia tohto druhu potvrdila, že riziko vzniku schizofrénie je ovplyvnené génmi a prostredím. Jej zistenia sú však obmedzené skutočnosťou, že k rozvoju tohto ochorenia môže u účastníkov dôjsť aj po ukončení štúdie.
Výskumný pracovník Drs. Hilker, Helenius povedal:
“Je to zaujímavé, pretože to naznačuje, že genetické riziko ochorenia sa zdá byť takmer rovnako dôležité v celom spektre schizofrénie. Z tohto dôvodu sa zdá, že genetické riziko nie je obmedzené len na úzku definíciu choroby, ale zahŕňa širší diagnostický profil.”

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.