• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 18.3.2025Meniny má Eduard
Bratislava

Nová mobilná aplikácia vyhľadá okamžite najbližšiu lekáreň či nemocnicu

  • 12:57 26.10.2017
  • Trenčín
Nová mobilná aplikácia vyhľadá okamžite najbližšiu lekáreň či nemocnicu

Vyhľadať v núdzi najbližšiu otvorenú lekáreň, lekársku službu prvej pomoci či nemocnicu umožňuje nová aplikácia otvorenalekaren.sk.

Jednoduchá aplikácia dokáže podľa aktuálnej polohy zistiť okrem prevádzkového času lekárne, pohotovostnej služby alebo zubného lekára aj adresu konkrétnej ambulancie a ponúknuť pacientovi navigáciu priamo k miestu poskytovanej služby.

Informácie v aplikácii sú aktuálne. Dáta pochádzajú priamo z registra samosprávnych krajov, ktoré lekárňam a lekárom vydávajú povolenia. Užívatelia aplikácie si môžu vyhľadať ktorúkoľvek lekáreň, nachádzajúcu sa na území Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). V princípe je aplikácia otvorenalekaren.sk jediným zdrojom aktuálnych informácií pre občana,“ uviedla vedúca Oddelenia zdravotníctva a humánnej farmácie na Úrade TSK Elena Štefíková.

Výhodou aplikácie je, že v akútnych prípadoch, akými sú napríklad úraz, zlomenina a podobne, si je užívateľ schopný sám rýchlo nájsť najbližšiu nemocnicu, ktorá prevádzkuje urgentný príjem alebo ústavnú pohotovostnú službu. Mobilná aplikácia otvorenalekaren.sk je užitočná aj počas trávenia dovolenky na území Slovenska, keď sa užívateľ nachádza v neznámom prostredí.

Viac informácií o mobilnej aplikácii otvorenalekaren.sk či z oblasti zdravotníctva v Trenčianskom kraji, nájdu záujemcovia na webovom sídle www.tsk.sk, ktorý sprístupňuje občanom na jednom mieste v sekcii zdravotníctvo informácie z oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS vyzýva strany, aby podporili návrh o zvýšení bezpečnosti na školách

PS vyzýva strany, aby podporili návrh o zvýšení bezpečnosti na školách

DNES - 11:07Domáce

Opozičné Progresívne Slovensko vyzýva všetky parlamentné strany, aby podporili jeho návrh zákona, ktorý má za cieľ zvýšiť bezpečnosť na školách.

Kotlár žiada zvolanie bezpečnostnej rady k výsledkom analýzy vakcín proti covidu

Kotlár žiada zvolanie bezpečnostnej rady k výsledkom analýzy vakcín proti covidu

DNES - 10:59Domáce

Peter Kotlár chce ukázať výsledky analýzy len na Bezpečnostnej rade SR a generálnemu prokurátorovi.

Systém v školách sa zmení, toto navrhuje Drucker

Systém v školách sa zmení, toto navrhuje Drucker

DNES - 10:35Domáce

Minister školstva Tomáš Drucker navrhuje úpravou školského zákona zaviesť dvojstupňový systém ospravedlňovania vymeškaných hodín v materských a základných školách.

Cestári varujú pred poľadovicou, vyskytuje sa v týchto lokalitách

Cestári varujú pred poľadovicou, vyskytuje sa v týchto lokalitách

DNES - 8:09Domáce

Vodiči musia v utorok ráno počítať s poľadovicou vo viacerých lokalitách na Slovensku.

V niektorých okresoch môže v noci teplota klesnúť na mínus 16 stupňov

V niektorých okresoch môže v noci teplota klesnúť na mínus 16 stupňov

VČERA - 19:23Domáce

V niektorých okresoch najmä na severnom a strednom Slovensku môže v noci na utorok (18. 3.) klesnúť teplota až na mínus 16 stupňov Celzia.