• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 10.3.2025Meniny má Branislav, Bruno
12°Bratislava

Švajčiarska banka UBS presunie z Londýna v dôsledku brexitu možno len 250 ľudí

  • 18:36 30.10.2017
  • Bazilej/Londýn
Švajčiarska banka UBS presunie z Londýna v dôsledku brexitu možno len 250 ľudí

Švajčiarska banka UBS pravdepodobne presunie z Veľkej Británie v dôsledku odchodu krajiny z Európskej únie iba okolo 250 zamestnancov. Pôvodne pritom počítala s presunom až okolo 1000 ľudí.

Výkonný riaditeľ banky Sergio Ermotti minulý týždeň uviedol, že v dôsledku vývoja situácie za ostatné mesiace „je stále menej pravdepodobné, že UBS bude musieť presunúť z Londýna taký počet ľudí, s akým pôvodne počítala“. V súčasnosti má UBS v Londýne približne 5000 zamestnancov.

Ermotti najnovší počet nespresnil, podľa zdroja oboznámeného s diskusiami v banke by však mohlo ísť zhruba o 250 zamestnancov. Zdroj zároveň dodal, že konečné rozhodnutie zatiaľ nepadlo a veci sa ešte stále môžu zmeniť v závislosti od vývoja rokovaní medzi Britániou a Európskou úniou.

Zatiaľ si vedenie UBS nevybralo ani lokalitu, kam by zamestnancov chcelo presunúť. Ešte stále sa rozhoduje medzi Frankfurtom nad Mohanom, Amsterdamom a Madridom. Podľa Ermottiho by rozhodnutie malo padnúť „v najbližších týždňoch“.

Zdroj: info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump podporil republikánsky návrh zákona o odvrátení

Trump podporil republikánsky návrh zákona o odvrátení "shutdownu"

VČERA - 15:56Ekonomické

Americký prezident Donald Trump podporil návrh zákona o zabezpečení dočasného financovania činnosti federálnej vlády, ktorý predložila v Kongrese jeho Republikánska strana.

Konsolidácia by mala byť podľa premiéra vo výške až 2,4 miliardy eur

Konsolidácia by mala byť podľa premiéra vo výške až 2,4 miliardy eur

VČERA - 14:01Ekonomické

Slovensko bude musieť konsolidovať verejné financie v budúcom roku až vo výške 2,3 - 2,4 miliardy eur, pričom pôvodne to malo byť iba 600 - 800 miliónov eur.

Práca z domu môže podľa nemeckej štúdie zhoršiť kariérne vyhliadky

Práca z domu môže podľa nemeckej štúdie zhoršiť kariérne vyhliadky

16:14 08.03.2025Ekonomické

Mnoho ľudí v Nemecku si zvyklo na prácu z domu, využívanie tejto možnosti ale môže zhoršiť kariérne vyhliadky.

Kažimír nemá podľa premiéra podporu Smeru na post guvernéra NBS

Kažimír nemá podľa premiéra podporu Smeru na post guvernéra NBS

14:21 08.03.2025Ekonomické

Robert Fico si nemyslí, že by mal Peter Kažimír podporu poslancov Smeru-SD pri jeho prípadnej opätovnej voľbe na post guvernéra Národnej banky Slovenska v Národnej rade SR.

SNS navrhuje v parlamente odmietnuť zavádzanie sankcií voči Rusku

SNS navrhuje v parlamente odmietnuť zavádzanie sankcií voči Rusku

12:47 08.03.2025Ekonomické

SNS vyzýva vládu, aby dôsledne analyzovala vplyv sankčných opatrení a chránila slovenské hospodárske záujmy.