• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 11.3.2025Meniny má Angela, Angelika
Bratislava

Snemovňa bude musieť o návrhu Trumpovej daňovej reformy hlasovať znova

  • 6:51 20.12.2017
  • Washington
Snemovňa bude musieť o návrhu Trumpovej daňovej reformy hlasovať znova

Reformu označuje americký prezident Trump za „vianočný darček“ pre Spojené štáty.

Americkí demokrati v utorok oznámili, že tri ustanovenia v republikánskom návrhu rozsiahlej daňovej reformy v objeme 1,5 bilióna dolárov porušujú pravidlá Senátu a pravdepodobne ich z návrhu legislatívy odstránia, kým o nej bude horná komora Kongresu hlasovať.

Snemovňa reprezentantov, dolná komora amerického Kongresu, schválila návrh zákona o znižovaní daní v utorok už skôr. Ale posun v situácii znamená, že snemovňa bude musieť znova hlasovať o daňovej reforme, keď ju už Senát opraví a schváli.

Schválenie návrhu daňovej reformy v Senáte sa očakáva v utorok neskoro večer miestneho času alebo v stredu ráno. Kancelária lídra republikánskej väčšiny v snemovni Kevina McCarthyho uviedla, že snemovňa bude o návrhu legislatívy opäť hlasovať v stredu dopoludnia a potom ju pošle prezidentovi Donaldovi Trumpovi na podpis.

Demokrati tvrdia, že senátni zákonodarcovia našli v návrhu tri položky, ktoré porušujú pravidlá Senátu.

Problémy odhalil nezávislý senátor za štát Vermont Bernie Sanders a demokrat za štát Oregon Ron Wyden, pripomenula tlačová agentúra AP.

Spomínaná legislatíva je považovaná za najrozsiahlejšiu daňovú reformu v USA za posledných vyše 30 rokov.

Reformu označuje americký prezident Trump za „vianočný darček“ pre Spojené štáty - firmám napríklad zníži dane z 35 na 20 percent.

Balíček v objeme 1,5 bilióna dolárov bude teda znamenať výrazné zníženie daní pre podniky i bohatých a o niečo menšie úľavy pre rodiny so strednými a nízkymi príjmami.

Trump by mohol zákon schválený Kongresom podpísať ešte pred Vianocami, čím by si zabezpečil jedno z prvých veľkých legislatívnych víťazstiev od svojho januárového nástupu do funkcie.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR/AP
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Z trhu sťahujú párky, zákazníci ich nesmú konzumovať

Z trhu sťahujú párky, zákazníci ich nesmú konzumovať

VČERA - 21:08Ekonomické

Výrobok nie je vhodný na konzumáciu.

Volkswagen vlani predal rekordný počet currywurst klobás vlastnej značky

Volkswagen vlani predal rekordný počet currywurst klobás vlastnej značky

VČERA - 17:02Ekonomické

Jadro podnikania nemeckého automobilového koncernu Volkswagen (VW) slabne. V minulom roku 2024 sa mu však podarilo vytvoriť rekord v predaji neočakávaného produktu - klobás.

Remišová: Pre zmluvy MPRV na externé poradenstvo pri VO podávame podnet na NKÚ

Remišová: Pre zmluvy MPRV na externé poradenstvo pri VO podávame podnet na NKÚ

VČERA - 15:23Ekonomické

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pod vedením ministra Richarda Takáča uzavrelo zmluvy na externé poradenstvo vo verejnom obstarávaní za státisíce eur.

Šimečka: Nezvolaním schôdze k transakčnej dani ukazuje koalícia dvojitý meter

Šimečka: Nezvolaním schôdze k transakčnej dani ukazuje koalícia dvojitý meter

VČERA - 13:56Ekonomické

Nezvolaním mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorú iniciovalo opozičné PS k zrušeniu transakčnej dane, ukazuje vládna koalícia dvojitý meter.

Kažimír: Pre ECB sú otvorené všetky možnosti, aj prestávka v znižovaní sadzieb

Kažimír: Pre ECB sú otvorené všetky možnosti, aj prestávka v znižovaní sadzieb

VČERA - 12:04Ekonomické

Európska centrálna banka (ECB) by si mala zachovať flexibilitu pri ďalšom rozhodovaní o nastavení menovej politiky.