Na západe Slovenska sa môžu tvoriť snehové jazyky

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahu.
Západ Slovenska zasiahne v nedeľu (21.1.) nad ránom sneženie, v dôsledku čoho sa môžu miestami vytvárať na cestách snehové jazyky. Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého, najnižšieho stupňa.
Zhoršená situácia, ktorá predstavuje potenciálne riziko pre dopravu, bude od 04.00 h do 10.00 h. Výstraha platí pre celý Bratislavský, Trnavský, Nitriansky kraj a okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom v Trenčianskom kraji.

SHMÚ: S týmto treba počítať v noci, výstraha platí pre väčšinu územia
Meteorológovia upozorňujú na poveternostnú situáciu počas noci.

My sme les: V odchytových zariadeniach týrajú medvede, toto sa našlo na družstve
Iniciatíva My sme les upozornila na video, ktoré má dokazovať stopy týrania odchytených medveďov.

V stredu sa začne s likvidáciou dobytka na ďalšej farme
Na farme za obcou Jurová v okrese Dunajská Streda, ktorá bola zasiahnutá nákazou slintačky a krívačky, sa začne v stredu 9. apríla s likvidáciou hovädzieho dobytka.

PÁTRANIE: Karolína odišla z domova sociálnych služieb, viac o nej nepočuli
Polícia vyhlásila pátranie po nezvestnej 27-ročnej Karolíne.

SaS: Opozícia by nemala podporiť vládnu zmenu ústavy a KDH by malo návrh stiahnuť
Strana SaS vyzýva opozičných poslancov Národnej rady SR, aby nehlasovali za vládnu novelu Ústavy SR. Obracia sa najmä na poslancov z hnutia Slovensko a KDH.