• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.4.2025Meniny má Marcel
Bratislava

Andrej Hrnčiar a jeho traja kolegovia v klube Mosta-Híd a koalícii zostávajú

  • 14:55 02.03.2018
  • Bratislava
Andrej Hrnčiar a jeho traja kolegovia v klube Mosta-Híd a koalícii zostávajú

Zvyšní štyria poslanci Národnej rady SR, ktorí prišli do klubu Mosta-Híd z rozpadnutej Siete Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová a Eduard Adamčík, zostávajú v klube bugárovcov.

Pre TASR to uviedol Hrnčiar v reakcii na odchod Igora Janckulíka. Ten tiež prišiel do parlamentu so Sieťou, ale s kolegami prestúpil do Mosta-Híd.

Aj po včerajšom zasadnutí, že my štyria zostávame v poslaneckom klube,“ povedal. Štvorlístok podľa jeho slov súhlasil s vyhlásením, ktoré predseda Béla Bugár dal médiám po rokovaní rozšíreného predsedníctva. Bugár povedal, že podľa Mosta-Híd by mal minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť, ale konať musí Smer-SD.

Budeme čakať na reakciu na toto vyjadrenie,“ povedal Hrnčiar. Nevidí dôvod na odchod z Mosta-Híd a koalície. „Vzhľadom k tomu, že teraz už zo strany opozície nejde o vyšetrenie vraždy novinára a jeho partnerky, ale o získanie moci, musíme byť zodpovednejší a súdržnejší ako kedykoľvek predtým,“ uviedol s tým, že on je za vyšetrenie prípadu a potrestanie páchateľov.

Janckulík oznámil odchod z klubu Mosta-Híd a koalície, lebo považuje za neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané. V parlamente bude pôsobiť ako nezaradený poslanec. S predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom sa rozišli korektne. Svoj krok s ním Janckulík prebral.

Janckulík svoj odchod naznačoval už pred štvrtkovým rokovaním rozšíreného predsedníctva strany. Po ňom Bugár informoval, že minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) by mal odstúpiť. Uviedol, že v strane naďalej prevláda takýto názor, ale na upokojení situácie v prvom rade musí konať Smer-SD. Podľa toho, ako sa Smer-SD rozhodne, Most-Híd zaujme stanovisko. Bugár si však nemyslí, že by bolo potrebné obetovať vládu ako celok. Janckulík nemusí byť jediný, kto zo strany a koalície podľa informácií TASR odíde, ak Kaliňák neodstúpi.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Medzinárodný rýchlik zrazil osobu v koľajisku

Medzinárodný rýchlik zrazil osobu v koľajisku

VČERA - 17:52Domáce

ZSSK hlási mimoriadnu udalosť na trati.

Hrozivá nehoda: Auto zachytilo chodca priamo na priechode

Hrozivá nehoda: Auto zachytilo chodca priamo na priechode

VČERA - 17:27Domáce

Chodec po zrážke s autom skončil v nemocnici.

Slovenské poľnohospodárske múzeum ožije včelárskymi slávnosťami

Slovenské poľnohospodárske múzeum ožije včelárskymi slávnosťami

VČERA - 16:53Domáce

Novinkou bude medobranie a možnosť vyskúšať si ho na vlastnej koži.

Krojovaní návštevníci budú mať v nedeľu bezplatný vstup na Trenčiansky hrad

Krojovaní návštevníci budú mať v nedeľu bezplatný vstup na Trenčiansky hrad

VČERA - 16:07Domáce

Veľkonočná nedeľa bude na Trenčianskom hrade v znamení oslavy jari a ľudových tradícií.

Sudca prepustil Daniela Bombica na slobodu

Sudca prepustil Daniela Bombica na slobodu

VČERA - 16:05Domáce

Daniel Bombic obvinený z extrémizmu bol prepustený na slobodu.