Krajniak: Z nominácie Druckera som v rozpakoch

Podpredseda Sme rodina a člen brannobezpečnostného výboru Milan Krajniak je z tejto nominácie trochu v rozpakoch.
Kandidát na post ministra vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) nemal doteraz nič spoločné s bezpečnostnou problematikou. Pre TASR to uviedol podpredseda Sme rodina a člen brannobezpečnostného výboru Milan Krajniak s tým, že z tejto nominácie je trochu v rozpakoch.
„Ministrom vnútra by mal byť človek, ktorý pozná, kto je kto v rezorte, čo má kto za sebou a kto má za ušami. A toto pán Drucker nepozná. Ale počkám si na jeho prvé kroky a budem konkrétnejší,“ dodal Krajniak.
Dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kalavská. Pellegrini to v utorok povedal novinárom po tom, čo sa prezident Andrej Kiska rozhodol nevymenovať novú vládu. Pellegrini chce Kiskovi v stredu (21.3.) doručiť nový návrh na vymenovanie členov novej vlády. Zmeny na ostatných pozíciách podľa neho nebudú.

Na diaľnici D1 došlo k zrážke dvoch áut
Vodiči sa pre nehodu zdržia na D1 asi polhodinu.

Generálna prokuratúra reagovala na kritiku úradu vlády v prípade Bombica
Prokurátor v prípade Daniela Bombica koná a postupuje zákonným spôsobom.

Hasiči zasahujú pri požiari bytu
Požiar vypukol na treťom poschodí bytového domu.

Polícia vyšetruje nočný požiar vo Fiľakove, nevylučuje cudzie zavinenie
Požiar polyfunkčnej budovy, ku ktorému došlo v noci na nedeľu vo Fiľakove, vyšetruje polícia.

Polícia reagovala na kritiku Úradu vlády v súvislosti s vyšetrovaním Bombica
Polícia v reakcii na Úrad vlády SR k prípadu Daniela Bombica deklaruje, že si plní úlohy.